WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Adwokat Audiobook MP3

-38%

Posłuchaj fragmentu

Adwokat Audiobook MP3

Randy Singer

ISBN:
978-83-8065-046-6
Tłumacz:
Małgorzata Bortnowska
Rok wydania:
2016
Seria:
Na osi czasu
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
AUDIOBOOK
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

czyta: Krzysztof Gosztyła
czas nagrania: 18 h 27 min

Podczas procesu Jezusa z Nazaretu Teofil,błyskotliwy młody asesor pochodzący z wyższych sfer Rzymu, stoi za Poncjuszem Piłatem i odszeptuje mu, by zaproponował uwolnienie Barabasza. Teofil na zawsze zapamiętuje widok niewinnego człowieka, wiernego swoim naukom idealisty, niesprawiedliwie skazanego na śmierć. Gdy wraca do Rzymu, musi się sprawdzić jako jeden z prawników cesarstwa.

Wydarzenia z młodości pozostawiają jednak głęboki ślad w niespokojnej duszy Teofila…

 

52

Do otwarcia zakupionych plików niezbędny jest program lub aplikacja do czytania e-booków. W trakcie transakcji plik zostanie zabezpieczony indywidualnym znakiem wodnym i wysłany na adres poczty elektronicznej podany podczas składania zamówienia.

Nowe Towar dostępny 9788380650466 24,90
CENA DETALICZNA39,90 zł
NASZA
CENA
24,90

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

E-book
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie

O autorze

Wszyscy autorzy
Randy Singer

Randy Singer

Cieszący się uznaniem krytyków, nagradzany autor i wytrawny adwokat. Wraz z Johnem Grishamem oraz Michaelem Connely był finalistą inauguracyjnej Nagrody Harper Lee za powieść prawniczą, sponsorowanej przez wydział prawny Uniwersytet Alabama oraz „ABA Journal”. Randy i jego żona Rhonda mają dwoje dorosłych dzieci i mieszkają w Virginia Beach. 
WIĘCEJ O AUTORZE
Recenzje czytelników
Średnia ocen: 5
5 gwiazdek
2
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Przemek

Opinia z dnia: 28.11.16r

Qvo vadis naszych czasów!

Recenzja była przydatna

Anna Sikorska (Górowianka)

Opinia z dnia: 12.12.16r

O starożytności ciągle wiemy za mało. Jednak powstało wiele źródeł pozwalających domyślać się jak mogło wyglądać ówczesne życie, co pasjonowało ludzi, z jakimi problemami się borykali, w co wierzyli, jakie mieli marzenia, w jaki sposób okazywali cześć bogom, jak zmieniały się rządy, jakie mieli rozrywki, w jaki sposób kształcono młodych ludzi. Liczna badania naukowe coraz dokładniej opisują życie ówczesnych ludzi. Jednak ona pozostają tylko opisem. Brakuje w nich żywych ludzi z ich rozterkami. Z punktu współczesnych ludzi los ówczesnego człowieka był niepewny, okrutny, przepełniony strumieniami płynącej krwi przelanej na wojnach i w czasie igrzysk. Ta niejasność i niepewność pozwala pisarzom na wypełnienie luki, daje szerokie pole manewru. Wplecenie losów fikcyjnych bohaterów i postaci wymaga bardzo dobrej znajomości historii. Nie każdemu to się udaje. Dbałość o fakty historyczne w takich przypadkach bardzo często sprawia, że akcja powieści traci na napięciu. Randy Singer (naginając wiele faktów) jednak nie tylko podołał zadaniu, ale proponuje czytelnikom interesujące spojrzenie na odległe nam czasy. Na początku „Adwokata” trafiamy do szkoły Seneki. Jest to doświadczenie, jakiego nikt, kto nie miał okazji studiować filozofii nie miał okazji doznać. Starożytny retor i filozof o niewinnym wyglądzie dziecka w dorosłym ciele kształci kolejne pokolenie adwokatów, myślicieli, uczonych, zarządców. Jego błyskotliwość i cynizm przyciągają szerokie grono uczniów. Retoryczne zabiegi oraz pokazy sprawiają, że nauka w jego szkole jest niezwykle efektywna. Słynący ze stoicyzmu przeszczepionego na grunt rzymski myśliciel w książce Singera ukazany jest jaki wprawnie manewrujący polityk oraz nauczyciel m. in Kaliguli i Nerona. Akcja powieści ukazana jest oczami jednego z jego uczniów: Teofila zafascynowanego swoim mistrzem. Inteligentny nastolatek już w szkole popada w konflikt z Kaligulą, którego tyrani będzie mógł doświadczyć jako obywatel Rzymu. Jednak te szkolne doświadczenia,

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję