T: 61 659 37 55

E: sklep@swietywojciech.pl

WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Jezus Audiobook MP3

-35%

Posłuchaj fragmentu

Jezus Audiobook MP3

o. James Martin SJ

ISBN:
978-83-8065-048-0
Rodzaj:
AUDIOBOOK
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJEDlaczego Ziemia Święta jest często nazywana Piątą Ewangelią? W którym mieście Jezus dokonał wielu cudów? Dlaczego Gehenna jest prześliczna?James Martin SJ zaprasza czytelników, by w zupełnie nowy, inspirujący i poruszający sposób dotknęli tego, o czym mówią Ewangelie – i lepiej zrozumieli Jezusa. Ta wyjątkowa i przyjazna w odbiorze biografia Jezusa adresowana jest zarówno do tych, którzy już mają o Nim wiedzę, jak i do tych, którzy dopiero chcieliby Go poznać. Refleksje teologiczne i duchowe przeplatają się z anegdotami z podróży dwóch jezuitów. Książka ta jest zarazem nietypowym przewodnikiem po Ziemi Świętej, pisanym z osobistej perspektywy. Szczegóły historyczne przenoszą nas w czasie – dzięki nim patrzymy na świat oczyma Jezusa. To szczera opowieść o doświadczeniach wiary, z elementami przygody i humoru.Nieważne, jak dużo lub jak mało wiesz o Jezusie – ta książka będzie dla Ciebie nieoceniona.


Posłuchaj 17 rozdziału w interpretacji Aleksandra Machalicy
 
Patronat medialny:
Polskie Radio PR1   TVP1   Gość Niedzielny   Przewodnik Katolicki   fronda.pl   eKAI   Opoka.org   MojeKsiazki.pl

Ojciec Martin świadkami swojej opowieści czyni archeologów i egzegetów. Odkrywa przed nami własne doświadczenia. A wszystko to w służbie wspaniałej historii – najwspanialszej, jaką kiedykolwiek opowiedziano. Jeśli będę miał ten przywilej udać się raz jeszcze do Ziemi Świętej, będę na nią patrzył zupełnie inaczej – bo przeczytałem te książkę.
Scott Hahn, wykładowca teologii i Pisma Świętego w Franciscan University in Steubenville, Ohio, autor licznych publikacji

Czy naprawdę potrzebujemy kolejnej książki o Jezusie? Jeśli miałby to być ta właśnie książka, odpowiedź brzmi: tak, potrzebujemy. J. Martin podszedł do tematu w sposób wyjątkowy i oryginalny; daje czytelnikowi niezwykłe spojrzenie na Nazaret, gdzie indziej niedostępne.
Harvey Cox, Harvard Divinity School

Czy można o Jezusie powiedzieć jeszcze coś, czego by już nie powiedział kto inny? Martin w odpowiedzi na to pytanie daje nam wnikliwe, zrównoważone, inteligentne, wszechstronne i pełne wiary przemyślenia z własnej podróży w poszukiwaniu Jezusa. To książka dla każdego, bez względu na wyznanie czy przekonania. James Martin w najlepszym wydaniu! 
Ronald Rolheiser OMI, autor The Holy Longing I Rozbitej latarnii

Po części przewodnik, po części pamiętnik, po części coś niezwykle Maritnesque – to znaczy dowcipny, otwarty, głęboki. 
Washington Post

To książka o Jezusie dla ludzi myślących, którzy chcieliby spojrzeć na osobę Jezusa przez pryzmat mądrej, dowcipnej, przesyconej modlitwą, głębokiej wiary ojca Martina. 
Paul Raushenbush, szef działu religijnego „The Huffington Post”
51

Do otwarcia zakupionych plików niezbędny jest program lub aplikacja do czytania e-booków. W trakcie transakcji plik zostanie zabezpieczony indywidualnym znakiem wodnym i wysłany na adres poczty elektronicznej podany podczas składania zamówienia.

Nowe Towar dostępny 9788380650480 25,90
CENA DETALICZNA39,90 zł
NASZA
CENA
25,90

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

E-book

O autorze

Wszyscy autorzy
o. James Martin SJ

o. James Martin SJ

James Martin SJ jest doświadczonym kierownikiem duchowym, znanym publicystą, wydawcą działu kultury w magazynie „America”, autorem licznych książek, m.in. Mojego życia ze świętymi (jedna z najlepszych książek roku 2006 wg magazynu „Publisher Weekly”) oraz bestsellerowego Jezuickiego przewodnika po (prawie) wszystkim. Za swe publikacje był wielokrotnie nagradzany, jego książki trafiają na czołowe miejsca najważniejszych list bestsellerów. Ojciec Martin często wypowiada się w mediach krajowych i międzynarodowych, o jego komentarze zabiegają redakcje zarówno katolickie, jak i świeckie.

Zanim w 1988 roku wstąpił do Towarzystwa Jezusowego, Martin ukończył Wharton School of Business i pracował w General Electric.
WIĘCEJ O AUTORZE
Recenzje czytelników
Średnia ocen: 5
5 gwiazdek
1
4 gwiazdki
0
3 gwiazdki
0
2 gwiazdki
0
1 gwiazdka
0

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się

Recenzje kupujących

Anna Sikorska (Górowianka)

Opinia z dnia: 12.12.16r

O Jezusie powstało wiele książek. Jedne miały na celu nawracać, inne zmuszać do konfrontacji z realiami, jeszcze inne były przemyśleniami wokół ważnej dla chrześcijan postaci. „Jezus” Jamesa Martina to nie biografia ani powieść historyczna, której się spodziewałam. Zaskoczyły mnie osobiste relacje autora, umiejętne połączenie reportażu podróżniczego z popularnonaukowym wykładem oraz fragmentami „Biblii”. Wszystko to sprawia, że mimo trudnej tematyki jaką jest przybliżenie „Pisma Świętego”, jego szeroka analiza (zjawisko bardzo popularne w kulturze żydowskiej i naradzające się w chrześcijańskiej) kładąca nacisk na zrozumienie i doświadczenie tekstu, a przez to pogłębienie wiedzy o swojej wierze. Każdy rozdział poświęcony innemu etapowi życie Jezusa rozpoczyna się relacją z podróży Jamesa Martina do Ziemi Świętej, przez co mamy wrażenie, że to wędrówka w te określone miejsca staje się inspiracją do głębszej refleksji, lepszego poznania „Biblii” i zrozumienia wagi czynów dokonanych przez Jezusa. Wykształcony i oczytany jezuita udaje się w wędrówkę stającą się duchową pielgrzymką, którą chce się podzielić ze swoimi czytelnikami. Jego szeroka wiedza pozwala na odkrywanie ważnych i pięknych miejsc, poznawania ich historii. W książce nie zabraknie też anegdot oraz ciekawostek ożywiających całość i sprawiających, że opowieść o Jezusie nie czyta się jak nudnej biografii. Wielkim plusem jest spojrzenie na owe miejsca przez pryzmat „Biblii” jako nierozerwalnej całości: „Nowy Testament” staje się pretekstem do poszukiwania śladów w „Starym Testamencie”. Nie brakuje też porównania relacji napisanych przez czterech ewangelistów. W czasie tych konfrontacji nie zabraknie również odwołania do prac współczesnych historyków, porównanie sprzecznych teorii podsumowane refleksjami autora próbującego w prosty sposób porównać starożytność ze współczesnością. Każdy rozdział podsumowano odpowiednim cytatem z Ewangelii. Ten scholastyczny schemat może wydawać się nużący, ale w czasie lektury

Recenzja była przydatna

Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

24,90 zł

20,90 zł
Zeszyt w kratkę
Zeszyt w kratkę

Best
seller

-15%

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

19,90 zł

16,90 zł

Udo Tworuschka

KSIĄŻKA

10,00 zł

1,00 zł

Gira Dennis, Midal Fabrice

KSIĄŻKA

39,90 zł

1,00 zł
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję