WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki 11/2021 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2011
Wydawnictwo:
Święty Wojciech
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
„Przewodnik Katolicki” 11/14.03.2021
 
Wielkopostne odsłony lęku i nadziei
Odsłona czwarta: lęk przed samotnością
Istnieje taka samotność, która pobudza do ruchu, wewnętrznej aktywności, wejścia w siebie, by znowu wyjść do innych odmienionym i wzmocnionym. Jest też taka, która paraliżuje, zamyka, izoluje i czyni nieszczęśliwym. Tej drugiej z pewnością Bóg nam nie życzy.
 
Wciąż tu jesteśmy
Swoją obecnością na ziemi irackiej Ojciec Święty powiedział głośne „nie lękajcie się”. I tak też papieską wizytę odczytali i przeżyli tutejsi chrześcijanie.
 
Franciszek trafia w dziesiątkę

Papież dobrze zrobił, stawiając tym razem na zbliżenie z szyizmem. Szyici poczuli się włączeni do dialogu, do działań na rzecz pokoju – rozmowa z prof. Agatą Skowron-Nalborczyk
 
Kościół 2020 w soczewce

Obraz, jaki wyłania się z raportu „Kościół w Polsce”, jest niejednoznaczny. Z jednej strony wyraźnie widać kryzys, objawiający się wielkim brakiem zaufania i odpływem od Kościoła zwłaszcza ludzi młodych. Z drugiej strony nie przestaje dziać się ogrom dobra, zwłaszcza na poziomach małych wspólnot.
 
Mianować biskupa? To nie takie proste
Na pozór nominacje biskupie i powierzanie diecezji nowym pasterzom to nieskomplikowana sprawa. Dlaczego więc niejednokrotnie trwa to tak długo?
 
Społecznościowy knebel
W żadnym z krajów demokratycznych nie istnieje prawo regulujące sposób funkcjonowania mediów społecznościowych, choć w wielu z nich trwają prace nad uchwaleniem takich zasad.
 
Kościół męczenników
Spośród 20 tysięcy kambodżańskich katolików cztery lata rządów Czerwonych Khmerów przeżyło w kraju… piętnaście rodzin. Fanatycy wymordowali też całe duchowieństwo.
 
Awokado nie takie zielone
Od ponad dekady trwa światowa kariera awokado. Jest przedstawiane jako bardzo zdrowe i ekologiczne. To tylko część prawdy. Na łyżkę zalet tego małego owocu przypada beczka dziegciu, bo produkcja awokado prowadzi do gigantycznej katastrofy.
 
Jak stawiać zdrowe granice
Granice pozwalają nam na bliskość i bezpieczeństwo jednocześnie, zaznaczają, co do siebie dopuszczasz, a czego nie. Trzeba uczyć się je stawiać także w rodzinie.
 
Tacy sami w pracy
– Główny mit, który trzeba obalić to ten, że osoby z niepełnosprawnością nie są dość wydajne w pracy. Drugi mit, który pokutuje w naszym społeczeństwie, to ten, że nie są one dostatecznie wykształcone – rozmowa z Iwoną Lewandowską o zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością.
 
Twarze św. Józefa
Podróż przez wieki i prześledzenie stałych motywów wizerunku św. Józefa pokazuje, jak zmieniała się mentalność i wynikająca z niej pobożność. Ale także rola męża i ojca.
 
 
Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję