WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 03/2021

Rok wydania:
2021
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Słuchać, nie słuchać, oto jest pytanie
Co zrobić, gdy ktoś mający prawo wydawać w Kościele polecenia, nakazuje działania sprzeczne z moralnością, rozumem, logiką? Pytania o posłuszeństwo w Kościele wciąż są aktualne.
 
Nadzieja, której się nie spodziewamy
Rok temu byliśmy ciepło przyjęci we Wrocławiu i planowaliśmy zobaczyć się w Turynie. Musieliśmy te plany zmienić, choć potrzeba spotkania pozostała – powiedział brat Alois z Taizé na otwarcie Europejskiego Spotkania Młodych. Tym razem online.
 
Musimy zacząć żyć inaczej
Brat Roger miał odwagę obdarzania młodych zaufaniem. Nawet jeśli pozornie graniczyła ona z nieroztropnością. Nie bał się, że go zawiodą, i najczęściej to zaufanie wyzwalało w nich to, co mieli w sobie najlepszego – rozmowa z br. Markiem z Taizé.
 
Gigant ducha i działania
Był zawsze dobrze przygotowany do dyskusji, a przy tym autentycznie głęboko wierzący. Dialog w jego wykonaniu był otwarty, ale nie miał nic wspólnego z relatywizmem. Ojciec Maciej Zięba rozmawiał z każdym i w każdym dostrzegał dobro. Będzie nam go brakowało.
 
Kolędowe nawrócenie
Kolęda w pandemii będzie trudniejsza. Nie uzupełni kartotek, nie zasili parafialnych kont. Z pewnością jednak może nauczyć nas więcej niż wszystkie poprzednie.
 
Niezwykła historia latynoskiego pro-life
Może zastanawiać, dlaczego to najubożsi Argentyńczycy najbardziej sprzeciwiają się aborcji. Nie przez przypadek jednak papież Franciszek proponuje nowy model globalnej odbudowy kultury życia, czerpiąc z mądrości latynoskich peryferii.
 
Błękitne niebo na dnie ciemnej studni
To nie będzie zły rok. Źle się zacznie, ale wciąż widzę dużo szans na to, że druga połowa roku będzie lepsza. I to nie tylko z powodu szczepionki – rozmowa z Ignacym Morawskim, analitykiem makroekonomicznym.
 
W pracy i ubóstwie
Pomimo historycznie niskiego bezrobocia oraz dosyć szybkiego wzrostu płac, wciąż zmagamy się ze zjawiskiem biednych-pracujących. Ich życie przypomina antyczną tragedię, bo dostępne możliwości składają się głównie z wad. Wybór mniejszego zła jest niezwykle trudny.
 
Nie daje i nie chce wziąć
Tak w największym skrócie określić można obecne kłopoty Rosji z Ukrainą. Mimo stanu nieformalnej wojny oba państwa łączy – i nadal łączyć będzie – bardzo wiele.
 
Pro-life. Tak, ale jak?
Wraca dyskusja o pokazywaniu w przestrzeni publicznej ciał dzieci poddanych aborcji. Choć drastyczne zdjęcia to prawda o aborcji, nie wszystkie środowiska pro-life sięgają po taki przekaz.
 
Ekonomia miłości
Czy zasady ekonomii można zastosować w małżeństwie? Czy oprócz ewangelicznej miłości bliźniego może się w niej sprawdzić również znajomość zasad inwestowania lub podaży i popytu?
 
Po nitce do Peru
Trzy lata po powrocie do Polski Ewelina nadal nie potrafi wyrzucić z głowy obrazów peruwiańskiego rzemiosła. Decyduje się na ryzykowny krok – zakłada markę odzieżową, która ma promować kulturę Peru oraz wspierać jego mieszkańców.
 
Nowe Towar niedostępny 6,00
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję