WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 05/2021 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2021
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Genetyk idzie do nieba
Jérôme Lejeune, którego dekret o heroiczności cnót podpisał pod koniec stycznia papież Franciszek, był odkrywcą trisomii 21 i zdeterminowanym obrońcą każdego życia, w tym również swoich pacjentów: dzieci z zespołem Downa.
 
Pytania o przyszłość życia konsekrowanego
Głębokie zmiany społeczne i kulturowe ostatnich dziesięcioleci to swoiste trzęsienie ziemi, które nie pozostaje bez wpływu na Kościół. Czy w związku z tym i życie zakonne w kształcie, do jakiego się przyzwyczailiśmy, dobiega końca?
 
Siostry wszystkich bez wyjątków
Ze względu na pandemię termin kanonizacji bł. Karola de Foucauld wciąż pozostaje w sferze domysłów. Jednak powszechne braterstwo, które głosił, nie traci nic na aktualności w życiu duchowych sióstr Karola, Małych Sióstr Jezusa.
 
Przyznanie się
W ciągu zaledwie dziesięciu tygodni w światowych mediach kilkukrotnie pojawiało się zestawienie słów „Kościół” i „raport”. Za każdym razem chodziło o przeszłość. A także o zło, które miało w niej miejsce. Komu i do czego są potrzebne te raporty?
 
Bezkolizyjne znoszenie inności
Konflikty społeczne w Polsce i w Kościele powstają z wzajemnej wrogości. Ale czy tylko z tego powodu? Czy nie są one także, a może nawet przede wszystkim, efektem braku zdolności do znoszenia różnic między nami, i to często całkiem pozytywnych?
 
Weto bezradności
Przedsiębiorcy w całym kraju otwierają swoje lokale pomimo rządowych restrykcji. Powodem ich nieposłuszeństwa jest nie tylko przedłużenie narodowej kwarantanny, ale też niewystarczające wsparcie ze strony państwa.
 
Nie można być za życiem i wykonywać karę śmierci
Donald Trump jako pierwszy amerykański prezydent przemawiał w zeszłym roku w trakcie Marszu za Życiem. Jednocześnie tak wiele spraw – m.in. ograniczenie dostępności do ubezpieczenia zdrowotnego, fatalna polityka pandemiczna, a ostatnio waszyngtoński pucz i powrót do zastrzyków śmierci – świadczy raczej o postawie pro-death niż pro-life.
 
Pro-life po Trumpie
Były już prezydent Donald Trump był jednym z tych amerykańskich przywódców, który dla obrony życia dzieci nienarodzonych zrobił najwięcej. Wielu przedstawicieli ruchów pro-life obawia się, że rozpoczęte przez niego procesy zostaną zatrzymane przez jego następcę, Joe Bidena.
 
Satysfakcja i rozczarowanie
Kard. Wyszyński wyjeżdżał z Rzymu z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony zaufanie papieża i entuzjazm tłumów, z drugiej – dystans i opór kurialistów. W 1957 r. prymas zrozumiał, że odpowiedzialność za los katolicyzmu w naszym kraju należy do samych Polaków.
 
Pokolenie e-papierosów
Producenci e-papierosów pokazują swój produkt jako lepszą alternatywę czy nawet sposób leczenia uzależnienia od nikotyny. W rzeczywistości penetrują rynek osób nieletnich – rozmowa z dr. hab. Łukaszem Balwickim.
 
Cześć, skubańcy!
Zmarł Papcio Chmiel, twórca serii kultowych komiksów o Tytusie, Romku i A’Tomku. Henryk Jerzy Chmielewski rozjaśniał dzieciństwo kolejnych pokoleń nienachalną edukacją i fantastycznie absurdalnym poczuciem humoru.
 
 
 

INNE WYDANIA
CENA

6,00 zł

Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję