WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 06/2021 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2021
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

 
Można było zrobić to lepiej
Wobec licznych protestów, które wywołał wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej, można było oczekiwać, iż jego uzasadnienie będzie zawierało naprawdę solidną argumentację. Czy tak się stało?
 
Miłość jest większa niż strach
Hospicjum perinatalne jest w koszyku świadczeń NFZ, ale to nie działa. Ludzie nie wiedzą o takiej możliwości – rozmowa z Tisą Żawrocką-Kwiatkowską z Fundacji Gajusz.
 
Między terapią a opieką
W publicznej debacie postawiliśmy tak wielki nacisk na obronę pacjentów przed eutanazją, że niejako wylewając dziecko z kąpielą, często nieświadomie skazaliśmy wielu spośród nich na bolesną i daremną terapię.
 
Sakrament kontroli duszpasterskiej
Drobne wydarzenie w diecezji rzeszowskiej pokazało z całą jaskrawością, że stoimy w Kościele w Polsce przed ważnymi pytaniami: Jaka jest rola duchownego we wspólnocie wierzących? I jak bardzo powinien kontrolować powierzonych mu wiernych?
 
Kto uwierzy wizjonerom
Pandemia sprawia, że wielu szukać zaczyna znaków – chcąc dostać dowód Bożej interwencji w świat. Tymczasem wizje i prywatne objawienia Kościół traktuje z wielką ostrożnością.
 
Świętość życia czy wola pacjenta?
Decyzja Brytyjczyków ws. Polaka, u którego sąd zezwolił na przerwanie sztucznego żywienia i nawadniania, jest dla wielu osób całkowicie niezrozumiała i absolutnie nie do przyjęcia. Przyglądamy się dokładnie tej sprawie.
 
Nie samą kasą senior żyje
Wbrew pozorom, czternasta emerytura ma większy sens niż trzynasta. Źle by się jednak stało, gdyby z powodu obu dodatkowych świadczeń zabrakło pieniędzy budżetowych na pozafinansowe świadczenia dla osób starszych, które od lat wołają o to, żeby ktoś się nimi na poważnie zajął.
 
I nie dopuść, aby znalazło się w śmietniku
Kupujmy jedzenie w zgiętych puszkach, nie zostawiajmy pojedynczych bananów z czarnymi plamkami, nie bójmy się wyjątkowo dojrzałych jabłek. To od nas zależy, co wyląduje w koszu na śmieci. Rocznie w Polsce marnujemy pięć ton żywności, z tego aż trzy pochodzi z naszych domowych gospodarstw.
 
U progu katastrofy
Etiopię znów trawi etniczna wojna domowa, zagrażająca śmiercią głodową ogromnym rzeszom ludzi. Kraj, do którego uciekano przed wojną jeszcze kilka miesięcy temu, teraz stał się miejscem, z którego się ucieka.
 
Jak zachęcić bliskich do terapii?
Mówienie o kryzysach i zdrowiu psychicznym jest dziś ważne jak nigdy wcześniej. Jak rozmawiać z bliskimi, jeśli coś nas w ich zachowaniu niepokoi? Jak zachęcić ich do skorzystania z pomocy?
 
Wywrócone znaczenia
W naszych komputerach, tabletach i smartfonach by dostać się do wybranego miejsca, trzeba kliknąć obraz – ikonę. Artyści pomagają nam odkryć, jak te symbole zdominowały naszą rzeczywistość.
 

Nowe Towar niedostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję