WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 08/2021

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Wielkopostne odsłony lęku i nadziei
Odsłona pierwsza: zagubienie
W kolejnych tygodniach Wielkiego Postu przyglądamy się różnym formom lęku. „Przedmiotem” naszego lęku w czasie zagubienia jest pewna pustka, którą trudno znieść. Trudno uchwycić sens tego, co się robi i całego swego życia. Załamują się bądź rozpadają pewne wyobrażenia o sobie, świecie i Bogu. Wiara okazuje się infantylna bądź magiczna. Więzi międzyludzkie rozluźniają się albo stają się drażliwe.
 
Surfowanie w Duchu
Jednostronność, braki formacyjne nie są charakterystyczne tylko dla Odnowy w Duchu Świętym, to wada ludzka i występuje wszędzie – rozmowa z bp. Andrzejem Siemieniewskim o ruchu pentekostalnym, który jest źródłem wielu problemów i zarazem ogromnej duchowej siły, podbijającej zsekularyzowany świat.
 
Między ofiarą a usługą
Praktyka składania ofiar przy okazji udzielania sakramentów oddala ubogich od Kościoła. Tak uznali biskupi Filipin, zobowiązując się do stopniowej rezygnacji z przyjmowania pieniędzy przy okazji sprawowanej posługi. Czy ich gest może przełożyć się na Europę?
 
Ludzie zawsze chcą dawać
Fundraising to nie jest branie ludzi na litość, ale zaproszenie do bycia częścią czegoś wspaniałego. To zakłada bycie partnerami, bycie na równi – rozmowa z Anną Anioł o skutecznym zbieraniu pieniędzy na projekty związane z Kościołem i budowaniu relacji z darczyńcami
 
Kłopotliwy katolik w Białym Domu
Drugi raz katolik został prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jest się z czego cieszyć. Dlaczego więc Kościół katolicki w USA ma z nim kłopot?
 
Zielona rewolucja już trwa
Od kilku lat trwa w Polsce rewolucja energetyczna, w której chodzi nie tylko o wielkie pieniądze i całkowite odejście od węgla jako źródła prądu i ciepła, ale przede wszystkim o nasze płuca, środowisko i klimat.
 
Wylewanie reklam z kąpielą
Podatek od reklam rozwiązuje część problemów, ale tworzy też mnóstwo nowych. Żeby opodatkować Google’a i Facebooka, nie trzeba przy tym pognębiać kin i prasy papierowej.
 
Cztery ściany smutku
Według WHO w 2030 r. depresja zajmie pierwsze miejsce wśród najczęstszych chorób. Codzienność milionów rodzin rozpadnie się na tysiące kawałków. Gdy zachoruje na nią rodzic, najgorsze co można zrobić, to zrzucić na niego całą odpowiedzialność i pozostawić go samego na polu bitwy.
 
Nowosielski i malarstwo charyzmatyczne
W tym samym stopniu co malarzem był myślicielem religijnym. Na obu tych polach zachowywał swoją odrębność, jednych fascynując, innych drażniąc. Jerzy Nowosielski zmarł 10 lat temu.
 
 

INNE WYDANIA
CENA

6,00 zł

5,00 zł

Nowe Towar niedostępny 6,00
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję