WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 09/2021 wydanie w formie PDF

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Przewodnik Katolicki” 9/28.02.2021
 
Wielkopostne odsłony lęku i nadziei
Odsłona druga: lęk przed Bogiem
Gdy ludzi wierzących spotykają nieszczęścia i porażki, często ich pierwszym odruchem jest kojarzenie tych doświadczeń z Bożą karą. Nie dzieje się tak jedynie podczas pandemii, która także w Kościele ujawniła ogromne pokłady lęku przed Bogiem.
 
Młodzież skręca na lewo
Młodzi deklarują dziś coraz większe poparcie dla poglądów lewicowych. Tyle że wielu nie potrafi dokładnie określić, co oznacza dla nich lewicowość. Rozmowa z prof. Krystyną Szafraniec, socjologiem, o głębokich zmianach społecznych, które dają o sobie znać w ostatnich latach, szczególnie wśród młodzieży.
 
Tak zwane dobro Kościoła
Czy nie za dużo piszemy o pedofilii w Kościele? – Piszecie za mało! Media katolickie piszą za mało. To jest nieustanne lawirowanie. A w tym wszystkim są skrzywdzeni ludzie. Jedna z ofiar ks. Dymera napisała do mnie niedawno, że wracają jej myśli samobójcze. Czy księża wiedzą, co niesie w sobie ofiara pedofila? Rozmowa z o. Tarsycjuszem Krasuckim.
 
Lekarstwo na rany
Ten papież zawsze chce być blisko ludzi zepchniętych na margines, dlatego przyjeżdża do Iraku – mówi katolicki biskup Irbilu, jednej z pełnej chrześcijan miejscowości, którą odwiedzi Franciszek. Papieska wizyta w Iraku odbędzie się w dniach 5-8 marca.
 
Nie stać nas na to, by im nie pomóc
Jeśli rodzice dostaną środki na leczenie i rehabilitację swoich dzieci, to może się okazać, że będą to najlepiej wydane pieniądze z budżetu państwa w tym roku – rozmowa z Iwoną Cichoń, współautorką „Raportu nt. skrajnego ubóstwa wśród dzieci z niepełnosprawnością”.
 
Mieszkanie (nie) dla każdego

Ceny mieszkań w Polsce rosną znacznie szybciej niż płace, więc z każdym rokiem Polacy realnie biednieją pod względem dostępności lokali. To efekt tego, że mieszkanie przestało być dobrem podstawowego użytku, a stało się sposobem lokowania oszczędności lub nawet inwestycji.
 
Pekin nie potrzebuje papieża
Jak wynika z wewnętrznej chińskiej instrukcji, już 1 maja wejdzie w życie nowy model relacji pomiędzy Kościołem a chińskim państwem, w którym wybór biskupów nie będzie już zależeć, nawet formalnie, od papieża.
 
Bolesne skutki edukacji zdalnej
U wielu nastolatków nastąpiło rozregulowanie zegara biologicznego. Część z nich siedzi w internecie do 4.00 nad ranem, potem śpi kilka godzin, przysypiając następnie na lekcjach. Co jeszcze dzieje się z naszymi dziećmi w nauce zdalnej? I co możemy zrobić, by im pomóc?
 
Twórca „niepoprawnie błądzący”
Rok 2021 poświęcony jest m.in. postaci Tadeusza Różewicza. Jego oryginalne poszukiwania sensów były tworzeniem języka poezji na nowo po tym, gdy wszystko straciło sens w wojennej pożodze. W Różewiczowskim rozumieniu prawdziwym twórcą jest twórca poszukujący nowej formy, nawet za cenę błądzenia.
 
Książka na szczytach
Z niszy do mainstreamu – tak można w skrócie streścić losy literatury górskiej. Z okładek patrzą na nas ośnieżone twarze, wydawcy zamawiają książki u himalaistów, przypominają klasykę, wydają kolejną biografię Wandy Rutkiewicz czy Krzysztofa Wielickiego. Góry są modne.
 

Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję