WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 12/2022 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2022
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
„Przewodnik Katolicki” 12/20.03.2022

Święte życie na wojnie
Wojna poszerza perspektywę. Opcja „za życiem” to już nie tylko spór o aborcję i eutanazję. Wojna każe pytać o zadawanie śmierci przez żołnierzy. Każe pytać o uchodźców, którym chcemy pomóc, i o tych, którym pomóc nie chcemy.
 
Czy można życzyć śmierci Putinowi?
Miłujcie waszych nieprzyjaciół – mówi Jezus. Błogosławcie tych, którzy was prześladują – wtóruje św. Paweł. A jednak doświadczenie wojny wzmaga w nas gniew i nienawiść. Co począć z impulsami, które popychają nas do tego, by złorzeczyć wrogom?
 
Przekraczanie granic
Gdy uchodźcy przechodzą przez bramkę przejścia granicznego w Dorohusku, najpierw widać ich oczy. Strach miesza się z nadzieją, ból i tęsknota z wdzięcznością. Granica państwowa to tylko jedna z barier, które miliony osób pokonują codziennie od początku wojny.
 
Uchodźca w polskiej szkole
Przyjęta przez Sejm rządowa specustawa dotycząca pomocy uciekinierom wojennym z Ukrainy stara się uregulować ich sytuację m.in. w polskich przedszkolach, szkołach i uczelniach wyższych. Jak będzie wyglądała praktyka – czas pokaże.
 
Nadchodzą jastrzębie czasy
Czasy taniego pieniądza kończą się być może bezpowrotnie, a na pewno musimy się z nimi pożegnać na długie miesiące lub lata. Wojna w Ukrainie zachwiała polską walutą, a zbliżająca się druga Zimna Wojna nie będzie mu niestety sprzyjać.
 
Europejski mąż stanu
Wielkie zaskoczenie dla świata – Ukraina skutecznie broniąca się przed o wiele potężniejszym agresorem – wiąże się z innym rodzajem zaskoczenia: ukraińskie państwo ma przywódcę na miarę próby, jakiej jest poddawane. Przywódcę, którego mógłby Ukraińcom pozazdrościć każdy kraj Unii Europejskiej.
 
Człowiek w obliczu traumy
Ostatnie wydarzenia sprawiają, że więcej słyszymy o traumie, niektórzy z nas mogą mieć bezpośredni kontakt z osobami, które jej doświadczyły. Czym jest i jakie są jej skutki? Czy można sobie z nią poradzić?
 
Opowiedzieć wojnę
Oswajanie różnych sytuacji, także tych traumatycznych, odbywa się głównie poprzez opowieść. Prezentujemy kilka książek, które mogą pomóc najmłodszym znaleźć odpowiedzi na trudne pytania dotyczące tego, co się dzieje w Ukrainie.
 
Słowo drugie: oto Matka twoja
Tego nie spodziewał się chyba nikt. Jezus oddaje człowiekowi absolutnie wszystko. Nawet to, co wydaje się, że nie jest do ofiarowania – matka. Ją także oddaje człowiekowi. Kolejny artykuł wielkopostnych rozważań „Przewodnika” z cyklu „Trzymając w ręku krzyż”.
 
INNE WYDANIA
CENA

7,00 zł

Nowe Towar dostępny 6,00
CENA DETALICZNA7,00 zł
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję