WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 13/2022

Rok wydania:
2022
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Przewodnik Katolicki” 13/27.03.2022
WYDANIE Z MODLITEWNIKIEM

 
Słowo trzecie: pewna obietnica
Była to tak naprawdę ostatnia rozmowa Jezusa, jaką przeprowadził przed śmiercią. Nie była to rozmowa ani z uczniami, których tak kochał, ani z uczonymi, z którymi polemizował. Nie były to też tłumy, które tak często mu towarzyszyły. Był to złoczyńca…
Kolejny artykuł wielkopostnych rozważań „Przewodnika” z cyklu „Trzymając w ręku krzyż”.
 
Zrób miejsce na ikonę
Prawosławni raczej nie będą przychodzić na liturgię, na Mszę św. Raczej szukać będą miejsca do modlitwy. Dobrze by było stworzyć im takie miejsce, które będzie im bliskie – rozmowa z Łukaszem Kobeszką o tym, w jaki sposób katolicy mogą się zatroszczyć o duchowe potrzeby prawosławnych uchodźców.
 
Postawa Cyryla to wynik długotrwałego procesu
Jak wygląda dialog Rzymu z Moskwą i jak na niego wpłynie stanowisko Cyryla w sprawie agresji Rosji na Ukrainę? Rozmowa z ks. prof. Jarosławem Moskałykiem.
 
Po której stronie jest papież?
Od dawna Stolica Apostolska postępuje według zasady, że Kościół reprezentowany przez papieża powinien sytuować się ponad konfliktami, a nie stawać się jedną z ich stron. Czy wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę ta reguła przestaje być aktualna?
 
Tryb emergency
Kryzys humanitarny dzieje się w Ukrainie, w Polsce mamy do czynienia z kryzysem uchodźczym. W ciągu dwóch tygodni z setnego miejsca przeskoczyliśmy na czwarte miejsce wśród krajów z największą liczbą uchodźców – rozmowa z Heleną Krajewską z Polskiej Akcji Humanitarnej o pierwszych reakcjach w obliczu wojny i koordynacji działań pomocowych.
 
Pomóc stanąć na nogi
Obecny kryzys uchodźczy może więc paradoksalnie spowodować równoczesny wzrost bezrobocia, jak i brak rąk do pracy. Wyzwania są ogromne i bez aktywnej roli państwa sobie z tym nie poradzimy.
 
Polacy na strzelnicach
Chcemy nauczyć się posługiwać bronią, i to najlepiej karabinkiem AK-47, czyli kałasznikowem. Również Wojska Obrony Terytorialnej przyjmują na szkolenia więcej chętnych niż jeszcze kilka miesięcy temu.
 
Jesteśmy na cyberwojnie
Już w 24 godziny od wybuchu wojny liczba ataków dezinformacyjnych ze strony rosyjskiej wzrosła o… 20 tys. proc.! Jak bronić się przed propagandą i na co zwracać uwagę, gdy toczy się wojna informacyjna? Rozmowa z prof. Moniką Przybysz, medioznawcą.
 
Pokonać wyuczoną bezradność
Zmęczeni nauką zdalną i niepewną przyszłością nastolatkowie mają problem ze znalezieniem w życiu sensu, dlatego bardzo potrzebują wzmocnienia wiary w swoje siły i możliwości. Jak im w tym pomóc? Trzy sposoby walki z wyuczoną bezradnością.
 
Chrystus w schronie
Nikt nie ma nadziei na to, że rosyjskie wojska będą miały wzgląd na dziedzictwo kulturowe Ukrainy. W końcu przecież chodzi też o to, żeby go nie było. Bo jak inaczej udowodnić, że Ukraina nie istnieje?
 
INNE WYDANIA
CENA

9,50 zł

8,50 zł

Nowe Towar niedostępny 9,50
NASZA
CENA
9,50

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Joanna Osesik

KSIĄŻKA

32,90 zł

27,90 zł

Eliza Piotrowska

KSIĄŻKA

20,00 zł

16,99 zł

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

35,90 zł

29,90 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję