WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 14/2019

 •  W tym numerze Przewodnik Katolickiego:
 •  
  Głos na pustyni [Tomasz Królak]
   
  Dialog. Wybaczenie, nawrócenie i refleksja nad językiem – do tych wartości odwołują się w liście do polskiego społeczeństwa biskupi. A czas ku temu jak najbardziej odpowiedni. Polskę opanowały bowiem podziały i konflikty, rywalizacja polityczna dawno przekroczyła granice demokratycznych polemik, polityka przestaje być troską o dobro wspólne, a staje się pełną emocji grą o władzę. Obok takiego stanu rzeczy nie można przejść obojętnie. Biskupi więc apelują.
   
  Co czeka marokańskich chrześcijan [Karol Wilczyński]
  Krzewienie dialogu między chrześcijanami a muzułmanami było jednym z celów papieskiej pielgrzymki do Maroka. Wraz z tą wizytą konwertyci głośno upomnieli się o swoje prawa. Wśród Marokańczyków jest około 5 tys. chrześcijan. Chcą być traktowani jako pełnoprawni obywatele i nie być wykluczonymi z marokańskiego społeczeństwa tylko dlatego, że wyznają inne religie.
   
  Emerytura, czyli początek nowego [Weronika Frąckiewicz]
  Życie emeryta często nie jest usłane różami: problemy zdrowotne, niskie świadczenia, zmaganie się z instytucjonalnymi barierami. Jednak ogólny kształt naszego funkcjonowania na emeryturze nie jest jednorazowym wyborem, decyzją chwili. Jest korzystaniem z kapitału, który gromadzimy przez całe życie.
   
  Miłość i neutralność [Małgorzata Bilska]
  Polski Czerwony Krzyż w tym roku obchodzi stulecie istnienia. I nie jest już samotną wyspą na morzu organizacji pomocowych działających w Polsce. „My nie rywalizujemy. (…) Wiem, ile zrobiliśmy paczek świątecznych, ilu mamy rocznie oddanych litrów krwi itp. Żeby zapewnić rozwój, musimy to wiedzieć. Odnosimy się do potrzeb i naszych diagnoz, a nie do tego, co robią inni. Nie ścigamy się” – mówi w wywiadzie Małgorzata Pyka, dyrektorka Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie.
   
  Patron na dzisiejsze czasy [Paweł Stachowiak]
  Polacy i Węgrzy mogą mieć nowego błogosławionego. W Krakowie rozpoczął się diecezjalny etap procesu Jánosa Esterházy’ego, który podczas II wojny światowej uratował wielu ludzi, za co zapłacił męczeństwem w komunistycznym więzieniu. Świętość Esterházy’ego ujawniła się szczególnie właśnie w okresie uwięzienia. Publicznie wzywał do modlitwy nie tylko za współwięźniów, ale również za ciemiężycieli.
   
  Kościół XXI wieku [Natalia Budzyńska]
  Rzadko na widok współczesnych kościołów przychodzi nam na myśl słowo „piękno”. Ale czy rzeczywiście powinniśmy je rezerwować tylko dla architektury sakralnej sprzed wieków
Nowe Towar niedostępny 6,00
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

ks. Krzysztof Porosło

KSIĄŻKA

25,00 zł

12,50 zł
 • KONTAKT Z NAMI

  tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

  tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

  tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
  Plac Wolności 1

  tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

  e-mail sklep@swietywojciech.pl

  Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję