WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 15/2021

Rok wydania:
2021
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
KSIĄŻKA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
„Przewodnik Katolicki” 15/11.04.2021
 
Miłosierdzia nie można odkryć raz na zawsze
Tak, jak nie można powiedzieć „nawróciłem się, gotowe, zrobione” – tak nie można Miłosierdzia Bożego odkryć raz na zawsze – rozmowa z ks. Tomaszem Brzezińskim, rektorem sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, w miejscu pierwszych objawień Jezusa siostrze Faustynie.
 
Wina i miłosierdzie
Sonia daje Raskolnikowowi miłosierdzie, a z nim nową nadzieję. To chrześcijaństwo dało kulturze przekonanie, że każdy zasługuje na szansę i póki żyjemy, nie ma zamkniętych rozdziałów.
 
Nadzieja na czas kryzysu
Obecne czasy wydają się mroczne, czujemy się zagubieni w obliczu otaczających nas zła i przemocy, w obliczu cierpienia własnego i tylu ludzi wokół. Czy jest jeszcze w nich miejsce na nadzieję?
 
Nikt nie zbawia się sam
Mówiąc o zbawieniu, katolicy często wpadają w pułapkę powielania niekatolickich poglądów, zgodnie z którymi w zbawieniu chodzi przede wszystkim o „osobistą więź”, zaś jego wymiar wspólnotowy, a zwłaszcza rola Kościoła, to jedynie „dodatek”.
 
Alarm dla Kościoła
Po pierwsze, młodzi mają wobec Kościoła duże wymagania. Po drugie, młode kobiety różnią się od swoich mam i babć – nie są to już Matki Polki. Po trzecie, na „wojnie z lewactwem” najbardziej traci… Kościół.
 
Druga przegrana z koronawirusem
Polska po raz drugi przegrała walkę z koronawirusem. Wiosenna fala pandemii pod niektórymi względami okazała się nawet gorsza niż ta z ubiegłorocznej jesieni. Na szczęście jest pewna szansa, że jednocześnie okaże się tą ostatnią.
 
Brazylia pod falą
Czy wybierać spośród najciężej chorych, czy raczej spośród tych, których stan rokuje przeżycie? Te dramatyczne decyzje lekarze dotąd musieli podejmować na własne ryzyko. Teraz mogą to robić w majestacie prawa.
 
Rysa na ekranie
Jest naszym telefonem, ale też aparatem fotograficznym, portfelem, przewodnikiem, skrzynką pocztową i wieloma innymi. Za blaskiem niewielkiego ekranu smartfona kryje się jednak cień, którego korzenie sięgają – dosłownie – wnętrza ziemi.
 
Jednostronna odpowiedzialność
W procedurze przesłuchania sprawca nie ma prawa być obecny w czasie składania przez dziecko zeznań – rozmowa z Joanną Klocek, psychologiem, seksuologiem i psychoterapeutą o tym, co przeżywają dzieci wykorzystywane seksualnie.
 
Jak się dobrze kłócić
Nie ma dwóch osób o identycznych pasjach i poglądach. Oczekiwanie, że nie będziemy się w rodzinie kłócić, jest nierealistyczne i może być bardzo szkodliwe.
 
Blask wiecznego światła
To wydarzenie bez precedensu, by papież pisał list o poecie. Dante Alighieri jest jednak dla kultury kimś więcej niż poetą. Blask wiecznego światła to list apostolski opublikowany z okazji 700. rocznicy jego śmierci, przypadającej we wrześniu tego roku.
 
Nowe Towar dostępny 6,00
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
 • KONTAKT Z NAMI

  tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

  tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

  tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
  Plac Wolności 1

  tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

  e-mail sklep@swietywojciech.pl

  Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję