WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 15/2022 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2022
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Przewodnik Katolicki” 15/10.04.2022
 
Słowo szóste i siódme: jestem tutaj
Wojna, cierpienie, śmierć. W obliczu dramatów i tragedii nie umiemy się uwolnić od pytania, a nawet wątpliwości, gdzie jest Bóg. Ukrzyżowany uczy nas dostrzegać obecność Boga w każdej życiowej sytuacji… Kolejny artykuł wielkopostnych rozważań „Przewodnika” z cyklu „Trzymając w ręku krzyż”.
 
Rosyjskie zbrodnie
Trupy cywilów leżą na ulicach. Niektóre ofiary mają ręce związane do tyłu, widać, że przeprowadzono na nich regularne egzekucje. Jednak większość ciał leży, gdzie popadło. Rosjanie strzelali tutaj do wszystkiego, co się rusza.
 
Od triumfu do pojmania
Wydarzenia od wjazdu do Jerozolimy do aresztowania Jezusa nie mieszczą się w rozważaniach Drogi Krzyżowej. W przedświątecznej gorączce Wielkiego Tygodnia łatwo mogą nam umknąć. Tymczasem tam rozgrywała się misterna intryga, swoista gra między Jezusem a Sanhedrynem.
 
Triduum Paschalne we wspólnocie Kościoła Domowego
Po Soborze Watykańskim II często używa się sformułowania „liturgia Kościoła Domowego”. Ma ona przygotować członków rodziny do świadomego i owocnego uczestnictwa w liturgii oraz być jej przedłużeniem i uzupełnieniem. Jak w rodzinnej wspólnocie przeżywać Triduum Paschalne? Praktyczne wskazówki.
 
Heretycka ideologia i kryzys jedności
Czy nauczanie głoszone w świątyniach może otwierać drogę do wojny? Czy przywódca religijny i reprezentowana przez niego struktura może się okazać agresorem, niszczącym jedność wspólnoty wyznaniowej? Prawosławni teolodzy odpowiedzieli na te pytania.
 
Paluszki ojca Wenantego
Ojciec Wenanty Katarzyniec nie silił się na rzeczy nadzwyczajne, ale zwyczajne wykonywał w sposób nadzwyczajny – tak fenomen kandydata na ołtarze ujął jego przyjaciel, o. Maksymilian Maria Kolbe. Właśnie dobiegł końca Rok Jubileuszowy 100. rocznicy śmierci o. Wenantego, ale jego ale proces beatyfikacyjny trwa.
 
Aborcja… do porodu?
Żądają legalnej aborcji na życzenie do ukończenia 12. tygodnia ciąży. Jednak tak naprawdę powinniśmy zapamiętać 9 miesięcy – bo w niektórych sytuacjach chcą zabijania nienarodzonych dzieci aż do porodu. W końcu projekt to „Legalna aborcja bez kompromisów”.
 
(Nie)zakończony kryzys miłosierdzia
– Zauważyliśmy, że wśród uchodźców jest grupa osób bez ukraińskiego obywatelstwa. W większości to studenci z ukraińskich uczelni lub osoby, które w Ukrainie pracowały. Powrót do rodzinnego kraju jest dla nich bardzo trudny lub niemożliwy – rozmowa z Janem Murawskim o inicjatywie KIK-u „Gość w dom”.

Epoka YouTube’a
Dokładnie 17 lat temu zaczął nadawanie serwis YouTube, który zrewolucjonizował dotychczasowy sposób funkcjonowania mediów, skazując właściwie na zagładę najpotężniejszą z nich – telewizję. Jak wszystko w internecie, jest jednocześnie szansą i zagrożeniem.
 
Triumf i klęska
Cytat o Bogu niepodobnym do Boga znany jest miłośnikom poezji ks. Jana Twardowskiego. Słowa te stanowią też tytuł wyjątkowego albumu, wydanego przez Wydawnictwo Akademii Lubrańskiego, w którym na ponad stu stronach podziwiać możemy perły sztuki pasyjnej, rozsiane po różnych świątyniach Wielkopolski, ale też eksponowanych w poznańskim Muzeum Archidiecezjalnym.
 
 
INNE WYDANIA
CENA

8,00 zł

Nowe Towar dostępny 6,00
CENA DETALICZNA8,00 zł
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję