WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 16/2022 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2022
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Przewodnik Katolicki” 16/17.04.2022
 
Od pojmania do pustego grobu
Nie wszyscy uwierzyli w to, że Jezus powstał z martwych. Jedno zostało niezmienne i nikt nie może temu zaprzeczyć: grób Jezusa z Nazaretu, umęczonego na krzyżu, pozostał na wieki pusty.
 
Trudna logika Zmartwychwstania
Wielkanoc w czasie wojny jest trudna. Dlaczego Ten, który zmartwychwstał, nie ocala przed śmiercią niewinnych? Dlaczego Bóg dopuścił oblężenie Mariupola i masakrę w Buczy? Są pytania, na które każda odpowiedź będzie zbyt prosta – będzie uzurpacją wiedzy, którą ma tylko Bóg.
 
Dobra nie można zabić
Kluczowym słowem w temacie zmartwychwstania i rozumienia chrześcijaństwa jest nadzieja. Trudno oczywiście przeżywać odejście kogoś bliskiego czy obserwować bestialskie sceny na ukraińskiej ziemi i nie mieć kryzysu nadziei. Trudno jednak wyobrazić sobie, co by nam zostało, gdyby nie ona. Odwet? Chęć zemsty? Jeszcze większa agresja i bezsilność?
 
Nie czas na nienawiść
Od rozpoczęcia agresji Rosji na Ukrainę nienawiść nie tylko została dopuszczona do głosu, ale czasami staje się istotnym elementem narracji adresowanej do milionów odbiorców. Łatwo jej ulec, ale konsekwencje będą dramatyczne i dalekosiężne.
 
Pożar w spichlerzu
Wojna w Ukrainie oznacza nie tylko dramat samych Ukraińców, ale i milionów ludzi na całym świecie, których w najbliższych miesiącach może czekać kolejna plaga – tym razem w postaci kryzysu żywnościowego.
 
Macie w nas przyjaciół
Wojna, strach, wreszcie ucieczka. Dla dzieci i młodzieży z Ukrainy stres nie skończył się po przekroczeniu granicy. W takiej sytuacji potrzebni są ludzie, którzy pomogą wejść w ten nowy świat.
 
Oni na nas patrzą
Gdyby ta kultura, religia, w której żyli, im pasowała, to nie uciekaliby do Europy – rozmowa z Moniką Białkowską, dziennikarką „Przewodnika Katolickiego”, autorką książki Nawet jeśli umrę w drodze. Twarzą w twarz z uchodźcami.
 
Jak Warszawa po powstaniu
Mariupol, założony w końcu XVIII w. przez Rosjan na zdobytych na Tatarach stepach Morza Azowskiego, wziął nazwę od Marii, żony cara Pawła. Dziś jego sytuacja przypomina tę z końcowych tygodni powstania warszawskiego, kiedy to broniły się poszczególne dzielnice, odcięte od siebie lub mające ze sobą znikomą łączność.
 
Podzielona spuścizna Rusi Kijowskiej
„Rosjanie i Ukraińcy – to jeden naród, jedna całość” – pisze Putin. Nie chce dostrzec, że historia jest dynamiczna i to, co było przed laty, nie może określać tego, co jest dziś. Ani usprawiedliwiać aktów agresji i zbrodni.
 
Nadzieja nie zwalnia z działania
W znanym powiedzeniu o nadziei jako „matce głupich” skrywa się przekonanie, że nadzieja jest przeciwna wpływowi, bo mądrzy działają, a głupi łudzą się, że coś się wydarzy. Czy faktycznie tak jest?
 
Świat Antoniego
W Poznaniu trwa wielka wystawa omawiająca twórczość Antoniego Gaudíego. W zamierzeniu bez fajerwerków. Za to skupiona na rzeczach zwykle pomijanych: rzetelności pracy inżynieryjnej i talencie architektonicznym Katalończyka.
 
INNE WYDANIA
CENA

8,00 zł

Nowe Towar dostępny 6,00
CENA DETALICZNA8,00 zł
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję