WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 18/2022 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2022
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Przewodnik Katolicki” 18/1.05.2020
 
Co chce nam powiedzieć papież
Franciszka można nie rozumieć. Można go krytykować. Zanim jednak się to zrobi, warto dowiedzieć się, co tak naprawdę powiedział i jakie działania podjął w sprawie wojny w Ukrainie. Pojedyncze wpisy z papieskich kont w mediach społecznościowych czy zdania z jego wypowiedzi mogą nas wprowadzić w błąd.
 
Kiedy przyjdzie czas na pojednanie
Stacja XIII tegorocznej drogi krzyżowej w rzymskim Koloseum okazała się kontrowersyjna. Nie mniej niż śmierć Jezusa na krzyżu i jego słowa o przebaczeniu oprawcom. Już dziś powinniśmy być jednak otwarci na proces przebaczenia i pojednania, choć nie wiadomo, ile przyjdzie nam czekać, nim zasklepią się rany i stanie się on w ogóle możliwy.
 
Niesprawiedliwości wojny sprawiedliwej
Franciszek kładzie akcent na to, że usprawiedliwienie prowadzenia działań wojennych w odpowiedzi na wojenną agresję nie może stanowić odpowiedzi ostatecznej i zadowalającej – rozmowa z Aleksandrem Bańką.
 
Miejsce dla Maryi
Pobożność maryjna w Kościele jest ważna. Jest jednak też podatna na wynikające z ludzkiej gorliwości błędy. Dlatego jej kształt zawsze weryfikować musi Kościół, a nie prywatne wizje czy objawienia.
 
Praca – rzecz święta
Zdaniem papieża Franciszka „to piękne pomyśleć, że sam Jezus pracował i że nauczył się tej sztuki od św. Józefa”. Czy Kościół zawsze miał takie samo podejście do kwestii pracy?
 
Z notatnika dywersanta
Symptomy tego, co dzieje się dzisiaj na głębokim rosyjskim zapleczu ukraińskiego frontu, wskazują niedwuznacznie: Rosja przypomina człowieka w stanie przedzawałowym.
 
Nasze wspólne święto
Święto Konstytucji 3 maja jest również świętem Litwinów, Łotyszów, Ukraińców i Białorusinów, tworzących wspólnie z Polakami jedno państwo w czasach uchwalania tego nowatorskiego prawa. Agresja Rosji na Ukrainę uświadamia, jak ważnym.
 
Hojność w relacjach
Nasze codzienne relacje opierają się w dużej mierze na wzajemności: ja ugotuję, ty pozmywasz; ja zrobię zakupy, ty posprzątasz. Jeśli jednak dzieje się to na zasadzie rozliczania pół na pół, może być trudno wzbudzić w sobie chęć do spontanicznego obdarowywania drugiej osoby i prawdziwej hojności.
 
Żeby lepiej spać, trzeba lepiej żyć
Dużo łatwiej jest nam przesunąć rytm dobowy do przodu, niż go cofnąć. Niedoborów snu nie można odespać. Naukowcy, którzy stworzyli podwaliny pod cykl okołodobowy, bardzo jasno mówią, że organizm człowieka sztywno trzyma się cykli – rozmowa z dr Magdą Kaczor.
 
Neoromantyk
Był trochę nie z tego świata, w ciągłym dialogu z światami fantastycznymi i metafizyką. Jacek Malczewski, ojciec polskiego symbolizmu, nazywany też poetą malarstwa, czerpał z romantyzmu. O tym opowiada wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie.
 
INNE WYDANIA
CENA

8,00 zł

Nowe Towar dostępny 6,00
CENA DETALICZNA8,00 zł
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję