WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 19/2022 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2022
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Przewodnik Katolicki” 19/8.05.2022
 
Sakrament zaplanowany i zapowiedziany
Czytając jedynie Stary Testament, nie moglibyśmy odkryć korzeni Eucharystii. Ale jeśli dokonamy relektury, uwzględniając to, co przyniósł Jezus i o czym mówią pisma pierwotnego Kościoła (Nowy Testament), wyraźnie widzimy, jak pewne wydarzenia i proroctwa zapowiadają nasz sakrament – rozmowa z ks. prof. Mariuszem Rosikiem, biblistą.
 
Pierwsza Komunia Święta inaczej
Pandemia pokazała, że można w polskich parafiach zorganizować Pierwszą Komunię Świętą nie dużej grupie dzieci, ale także w innych formach, bardziej indywidualnych. Czy możliwa jest również poważna zmiana przygotowania do tej uroczystości?
 
Krzyż Jezusa kupię
Informacja o relikwiach Krzyża na zatopionym przez Ukraińców rosyjskim krążowniku szybko obiegła media. Na to, że relikwie były prawdziwe, szansa jest niewielka. Duże wątpliwości budzi droga ich pozyskania.
 
Dziurawa szalupa dla kredytobiorców
Rosnące raty za kredyty mieszkaniowe stały się palącym problemem społecznym, nie mniej istotnym niż wzrost cen. Przeszło 2,5 mln gospodarstw domowych w Polsce ma na głowie kredyt hipoteczny, który od października z każdym miesiącem staje się większym obciążeniem.
 
Gazu w naszych domach nie zabraknie
Choć gwałtowne odcięcie nas od gazu z Rosji nie spowoduje braku tego surowca w naszych kuchenkach, to musimy przygotować się na duży wzrost cen i nauczyć się zastępowania go innymi źródłami ciepła czy energii – rozmowa z Aleksandrą Gawlikowską-Fyk.
 
Łabędzi śpiew ZSRR
W Naddniestrzu nic się nie stało – oto sens poniższej relacji z wojny rosyjsko-ukraińskiej. Mimo to warto dowiedzieć się o rosyjskiej taktyce dezinformacji w przededniu totalnego kryzysu na ukraińskim froncie.
 
Sztuka obdarowywania
Prezenty to według Gary'ego Chapmana jeden z pięciu języków miłości. Mogą spełniać ważną rolę, być wyrazem najgłębszego oddania. Jednak dawanie dobrych prezentów jest sztuką.
 
Nie zgadzam się na tę wojnę
Co może czuć ukraiński 20-latek siedzący w okopach z karabinem w ręku i dlaczego nie każdy polski nastolatek chce być wolontariuszem niosącym pomoc? Rozmowa z pedagogiem Witoldem Kędzierskim o wojnie widzianej oczami młodych.
 
Obraz księdza
Filmowe przedstawienia kapłanów katolickich bywają groteskowe, często wrogie Kościołowi. Są jednak produkcje, które idą w poprzek tym tendencjom, pokazując ich autentyczne dramaty i przeżycia, a także motywacje, dla których poświęcili całe swoje życie Chrystusowi.
 
Tajemnica i obraz
Postać św. Marii Magdaleny od wieków stanowi fascynujące wyzwanie dla twórców sztuki, pozwalając im za każdym razem na nowo definiować artystyczne credo, ale też ukazywać ducha czasów, w których tworzyli. Można się o tym przekonać, oglądając niezwykłą wystawę zorganizowaną w Muzeach Świętego Dominika w Forlì we Włoszech.
 
INNE WYDANIA
CENA

8,00 zł

Nowe Towar dostępny 6,00
CENA DETALICZNA8,00 zł
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję