WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 20/2022 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2022
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Przewodnik Katolicki” 20/15.05.2022
 
Braterstwo z tym obcym
Życie Karola de Foucauld według miary osiągniętego sukcesu można uznać za bezpłodne, a jego śmierć była konsekwencją splotu fatalnych okoliczności. Tymczasem rewolucja powszechnego braterstwa, którą przeprowadził, przekroczyła nie tylko czasy ówczesne, ale i współczesne.
 
Święty Łazarz z Indii
Wśród dziesięciu błogosławionych, których w niedzielę 15 maja papież ogłosi świętymi Kościoła powszechnego, jest tylko jedna świecka osoba. To Lazarro Devasahayam Pillai – żonaty dworzanin maharadży z Indii.
 
Czego możemy oczekiwać od papieża?
To chyba najtrudniejszy moment w pontyfikacie Franciszka. Stosunek papieża do wojny na Ukrainie krytykują jego dotychczasowi zwolennicy. Ci, dla których Franciszek stał się symbolem oczekiwanej zmiany w Kościele, dziś czują konsternację i rozczarowanie. Wydaje się, że ta sytuacja każe nam na nowo przemyśleć rolę biskupa Rzymu.
 
Sakramenty wykradzione
Kiedy słyszymy, że Msza sprawowana jest „ważnie, ale niegodziwie”, łatwo się skupić tylko na pierwszym słowie i uznać, że skoro jest ważna, to nie ma problemu. Tymczasem udział w niegodziwie sprawowanych sakramentach jest ciężką winą.
 
Różaniec, który żyje
Na 22 maja zapowiedziano beatyfikację żyjącej w XIX w. Pauliny Jaricot. Jednym z jej pomysłów jest Żywy Różaniec, do którego w Polsce należą miliony wiernych. Z czego wynika jego trwałość i popularność?
 
Ukrainki idą do pracy
Szukają i znajdują pracę, jednak nie wszystkie. Znaczna część Ukrainek to matki z małymi dziećmi. Barierą jest także brak znajomości języka polskiego. Takiego problemu nie mają te kobiety, które zatrudniają się w rolnictwie. Pod górkę mają za to nauczycielki.
 
9 maja: program minimum
Parada się odbyła, sołdaci wykrzyczeli swoje „uraa!”, nikt defiladzie nie przeszkodził. Tyle że klimat „wykonanego programu minimum” nie ma nic wspólnego z nastrojem zwycięstwa, jaki towarzyszył tamtej paradzie z 1945 r., matce wszystkich późniejszych parad na placu Czerwonym.
 
Globalna recesja na horyzoncie
Liczba kumulujących się kryzysów jest już tak przytłaczająca, że trudno o optymizm. Chociaż polska gospodarka, pomimo wysokiej inflacji, wciąż jest w zaskakująco dobrej formie, to przychodzące ze świata informacje wskazują na zbliżającą się potężną zadyszkę.
 
Niespełniona szansa
Przekształcenie Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Rzeczpospolitą Trojga Narodów – polskiego, litewskiego i ruskiego – mogło zmienić bieg historii nie tylko naszej części Europy, ale nawet dziejów powszechnych. Dlaczego się nie udało?
 
Krytyka – jak to robić dobrze?
Dlaczego potrzebujemy dwóch stóp i… czworga uszu do przyjęcia krytyki? I jak ją wyrażać, by budowała porozumienie zamiast prowadzić do konfliktów?
 
Jak to na wojnie bywa
Gwałt to najstarszy oręż znany człowiekowi. Zmienia dziewczynki w wyrzutków pragnących, by ich życie się skończyło, choć jeszcze nie zaczęło. A książki historyczne prawie zawsze go ignorują.
 
INNE WYDANIA
CENA

8,00 zł

Nowe Towar dostępny 6,00
CENA DETALICZNA8,00 zł
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję