WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 21/2021 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2021
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
„Przewodnik Katolicki” 21/23.05.2021
 
Na Bliskim Wschodzie bez zmian
To najkrwawsze starcia od lat. Trwająca już ponad tydzień wymiana ognia opłaca się politycznie zarówno Hamasowi, jak i premierowi Izraela. W starciach – jak zawsze – najbardziej cierpią cywile.
 
Lud pełen Ducha
Kardynał Stefan Wyszyński był człowiekiem głęboko duchowym. Stąd zapewne jego otwartość na rozeznawanie nowych idei, które niosły nadzieję na lepszy niż ten przedwojenny, podzielony świat. Nawet jeśli nadzieja ta okazała się dramatyczną iluzją, nie można zapomnieć tego, czego wówczas chciał nauczyć
 
Cudowny obraz uratowany
Budsław, uznawany przez białoruskich katolików za narodowe sanktuarium ich kraju, to także ikona wspólnej historycznej pamięci Białorusinów, Polaków, Litwinów i Łotyszy. Katolików, jak również prawosławnych.
 
Katecheci otwierają drzwi
Informacja, że papież utworzył posługę katechety, mogła elektryzować. Co to znaczy dla tysięcy katechetów? Co się zmieni w ich życiu? Dla zdecydowanej ich większości nie zmieni się nic – pozostając w swoim zawodzie wcale nie będą pełnić kościelnej posługi.
 
Rozeznający Jezus
Boska wiedza nie wlewała się szerokim strumieniem do Jego ludzkiego serca. Musiał szukać, pytać, mieć otwarte oczy i umysł, aby odkryć, co w danym momencie zrobić. A to znaczy, że był do nas bardzo podobny.
 
Panie, czemu tak drogo?
Droższy prąd, wywóz śmieci, jedzenie i usługi – coraz wyższą w Polsce inflację wszyscy odczuwamy w portfelach. Według ekonomistów tak będzie jeszcze przez jakiś czas, choć nie jest to jeszcze zjawisko niepokojące.
 
Opór czy kompromis?
Kiedy komunistyczne władze przystąpiły do walki z Kościołem, prymas Wyszyński podpisał z nimi porozumienie. Niektórym i w Polsce, i na Watykanie wydawało się ono kapitulacją bez podjęcia walki. Czas pokazał, jak błogosławione skutki miała ta pozorna kapitulacja.
 
Zawsze ten sam cud narodzin
Porodówka jest niedostępna dla mężczyzn, gdyż poród jest w Afryce typowo kobiecym wydarzeniem. Rodzącej zazwyczaj towarzyszą mama, teściowa, siostra, sąsiadka, przyjaciółka – rozmowa położną z Sarą Suchowiak.
 
Spełniona
Naprawdę źle robi się wtedy, kiedy w naszym słowniku rozgości się „MUSZĘ”. Ono projektuje nas negatywnie, jest jak ciężki plecak, który same wkładamy sobie na ramiona – rozmowa z Małgorzatą Dąbrowską, mamą, właścicielką kilku firm i coachem o łączeniu ról mamy i kobiety aktywnej zawodowo.
 
Mama silikonowego dziecka
Zaalarmowany przez przechodniów policjant musiał wybić szybę, żeby uwolnić nieprzytomne niemowlę z przegrzanego samochodu. Jego matka była w sklepie. Okazało się, że w foteliku samochodowym leżała hiperrealistyczna lalka.
 
Jest ogień!
By wyrazić moc Ducha Świętego, chrześcijaństwo posługuje się symboliką ognia. To nie tylko fascynacja i przejęcie kultu jednego z żywiołów – to dopiero początek odkrywania Tajemnicy.
 
 
Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję