WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 21/2022 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2022
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Przewodnik Katolicki” 21/ 22.05.2022
 
Matczyne końce świata
Przemieniły się w prawdziwe wojowniczki. Ich głównym celem było przewiezienie chorego dziecka w bezpieczne miejsce. Obok niespotykanej siły dominującą cechą ukraińskich mam jest wdzięczność.
 
Kobieta księdzem
W Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce dziewięć kobiet zostało ordynowanych na księży. W Kościele katolickim dyskusja na temat święcenia kobiet wydaje się zamknięta. Na zawsze – czy na razie?
 
Powołani w kryzysie
Fakt, że w jednej z diecezji w Polsce nie zostanie w tym roku wyświęcony ani jeden ksiądz, jest poważnym sygnałem, dotyczącym kwestii powołań kapłańskich i zakonnych. Czy jesteśmy skazani na powołaniową katastrofę?
 
Sklep nie powinien zachęcać do picia
Wolność jednostki jest ważna, ale nie mniej istotna jest społeczna odpowiedzialność biznesu. Wciskanie klientom dodatkowego tuzina puszek piwa trudno uznać za działalność odpowiedzialną społecznie.
 
Życiowo zaradni
Co zrobić, gdy wyłączą prąd albo zabraknie wody w kranie? Preppersi odpowiadają, że podstawą jest zdrowy rozsądek, wiedza, posiadanie rodziny i przyjaciół. Resztę można wypracować samemu.
 
Odwrócenie dwuwiekowej karty
Pierwsza znacząca zmiana geostrategiczna, jaką przyniosła wojna Rosji z Ukrainą, już na wyciągnięcie ręki: Finlandia i Szwecja decydują o wstąpieniu do Paktu Północnoatlantyckiego.
 
Jak nasze mamy na nas wpływają?
Każdy styl matkowania ma, obok oczywistych wad, także pozytywne konsekwencje. Dlatego gdy myślimy o własnych mamach, warto znaleźć pozytywy. Czego się nauczyłem dzięki relacji z moją nieidealną mamą?
 
Chagall i jego Chrystus
Żyd malujący Chrystusa to jednak coś nie do pomyślenia, coś, co społeczność żydowską oburza, co z niej wyklucza. Najsłynniejszy jest Chrystus z obrazu Białe ukrzyżowanie z 1938 r. Potem, w miarę postępowania nazizmu, było ich coraz więcej. Chagall widział w Nim żydowskiego męczennika współczesnych czasów.
 
INNE WYDANIA
CENA

8,00 zł

Nowe Towar dostępny 6,00
CENA DETALICZNA8,00 zł
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję