WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 22/2022

Rok wydania:
2022
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
„Przewodnik Katolicki” 22/29.05.2022
WYDANIE Z MODLITEWNIKIEM

 
Wniebowstąpienie – pożegnanie bez rozłąki
Wniebowstąpienie, choć jest formą pożegnania, nie stwarza rozłąki. Przeciwnie, znosi dystans, ponieważ pozwala na komunikację nieograniczoną poprzez ciało. Paradoks polega właśnie na tym, że wstępując do nieba, Chrystus zstąpił na próg serca każdego z ludzi.
 
Zdumiewa mnie odwaga Ukraińców
– To, co uderza, to odwaga Ukraińców, którzy stają wobec przeważającego wroga i nie tracą odwagi. Nie wątpią w zwycięstwo. To przykład w Europie chyba w tej chwili bardzo rzadki, że ludzie gotowi są oddać życie za wartości, które cenią – abp Stanisław Gądecki po wizycie polskich biskupów na Ukrainie.
 
Pojechaliśmy, by powiedzieć, że nadal będziemy pomagać
– Największą wartością była dla mnie sama obecność na ukraińskiej ziemi i wśród jej mieszkańców. Nie postrzegam tej wizyty w kategoriach jakiegoś przełomu, nie chcę jej oceniać w kategoriach przystających do polityki, bo miała ona przede wszystkim wymiar duchowy i braterski – rozmowa z prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem.
 
Podziurawiona, ale dumna
Dwie bardzo intensywne doby spędzone na Ukrainie wystarczą, by zobaczyć, jaka jest skala zniszczeń, których dokonali tam Rosjanie i jaka jest determinacja Ukraińców, by obronić swoją ojczyznę. Po powrocie brzmienie ukraińskiej mowy na polskich osiedlowych placach zabaw nabiera zupełnie innego wymiaru, gdy wspomina się takie same place pod Kijowem – zryte bombami, otoczone wypalonymi blokami. Puste.

Jan Paweł II nie lubił zostawiać trudnych pytań bez odpowiedzi
– Czy za pontyfikatu Jana Pawła II rozpoczęto rewolucję w rozwiązywaniu tego kryzysu? Tak. Czy zrobiono wszystko, co można było wtedy zrobić? Nie, ale w filmie tłumaczę, z czego to wynikało  rozmowa z Pauliną Guzik, reżyserką i scenarzystką filmu Szklany dom – odpowiedź Jana Pawła II na kryzys wykorzystywania seksualnego w Kościele.
 
W połowie drogi
Na stanowisku prezesa Narodowego Banku Polskiego kluczowa jest polityka komunikacyjna, którą Adam Glapiński zupełnie rozłożył. Nie przygotował Polaków ani na inflację, ani na serię podwyżek stóp. Druga kadencja szefa NBP będzie nieustannym balansowaniem na linie. Zbyt łagodna polityka sprawi, że inflacja wyrwie się spod kontroli. Zbyt „jastrzębia”, do której ostatnimi czasy skłania się większość Rady, może nas wpędzić w pierwszy poważny kryzys od 1991 r.
 
Legendy pokonać się nie da
Wśród Rosjan już krążą głuche wieści o tym, jakoby głęboko, w czwartej lub nawet piątej kondygnacji podziemia Azowstalu, ukrywali się jeszcze ostatni obrońcy z „Azowa”. To nieprawda, lecz świadcząca o czymś ważnym.
 
Książka czyta świat
– Nauka czytania to kolejny etap rozwoju umiejętności obcowania z tekstem literackim, ale najistotniejsze jest to, aby czytanie dalej kojarzyło się dziecku z przyjemnością, radością i poczuciem sprawstwa. Dorosły w tym czasie jest bratnia duszą i wspomożycielem, a nie krytykiem – rozmowa z Małgorzatą Swędrowską, twórczynią koncepcji czytania wrażeniowego.
 
Misiek kocha każdego
Zakopiański misiek ma sto lat. Ustaliły to dwie pasjonatki starych zdjęć i barwnych opowieści. Szybko zawładnął sercami nie tylko Polaków, a fotografię w objęciach białego misia robili sobie znani i mniej znani. Z czasem stał się legendą Zakopanego i symbolem popkultury, gdyż spod Tatr przeniósł się na nadmorskie plaże oraz miejskie ulice. A jak jest dzisiaj?
INNE WYDANIA
CENA

8,00 zł

6,00 zł

Nowe Towar niedostępny 9,50
NASZA
CENA
9,50

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

José H. Prado Flores

KSIĄŻKA

20,00 zł

5,00 zł

Matteo Spicuglia

KSIĄŻKA

24,90 zł

1,00 zł
Adwokat
Adwokat

Best
seller

-80%

Randy Singer

KSIĄŻKA

39,90 zł

8,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję