WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 24/2020


Wszyscy jesteśmy mistykami
To prawda, że Bóg kocha poprzez boskie serce Jezusa, ale człowiek może tę prawdę w sobie odkryć właśnie dlatego, że serce Jezusa jest również ludzkie, zjednoczone z sercem każdego człowieka.
 
Kościół, który się komunikuje
Kończy się kadencja rzecznika prasowego Konferencji Episkopatu Polski – i pojawia się
świetna okazja, by postawić pytanie o strategię komunikacyjną Kościoła w Polsce na przyszłość. Bo w komunikacji chodzi zarówno o jej treść, jak i o tworzenie wspólnoty.
 
Człowiek nadziei
Z robotników i ubogich rodzin ks. Michael McGivney stworzył wspólnotę, która nie była skupiona na nim samym, ani też na sobie. Założyciel Rycerzy Kolumba koncentrował uwagę na potrzebujących, nie na budowaniu pomników.
 
Doceniam pracę starszych sióstr i księży
Istnieje mocno ugruntowany stereotyp, ze duszpasterstwem dzieci i młodzieży dobrze zajmie się tylko młody ksiądz. Obalamy ten mit. Bo entuzjazm wiary nie zależy od wieku.
 
Biały jest bardziej na miejscu
Internet jest pełen rad, jak należy zachować się podczas spotkania z policją, skierowanych do czarnoskórych chłopców :„uważaj na mowę ciała”; „nie prowokuj policji nachalnym kontaktem wzrokowym” – ale to i tak nie gwarantuje bezpiecznego powrotu do domu.
USA to kraj zbudowany na rasizmie, a codzienność czarnoskórych Amerykanów to nieustanna batalia ze zinstytucjonalizowanym rasizmem.
 
1918: niepodległość i hiszpanka
Późną jesienią 1918 r. wiatr historii przywiał do Polski nie tylko wyzwolenie, ale i epidemię – najbardziej morderczą z tych, które dotknęły ludzkość w ostatnim stuleciu. Wirusem grypy, słynnej „hiszpanki”, zaraziło się na świecie około 500 mln ludzi. Polska też została nią dotknięta i to w sposób bardziej tragiczny niż przeżywaną przez nas dziś pandemią.
 
Ciężar wyjątkowości
Aby choroba uznana była za rzadką, musi dotknąć 1 osobę na 2000. Opisanych chorób rzadkich jest na świecie około siedmiu tysięcy. Diagnoza nie jest jednak równoznaczna z szansą pacjenta na przeżycie. O ludzkim życiu niejednokrotnie decyduje czynnik finansowy
Nowe Towar niedostępny 6,00
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Marhjon van Dalen

KSIĄŻKA

22,90 zł

5,00 zł
 • KONTAKT Z NAMI

  tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

  tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

  tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
  Plac Wolności 1

  tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

  e-mail sklep@swietywojciech.pl

  Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję