WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 26/2020

Rodzinne wyprawy do sieci
Rodzic zajęty ekranem, cyfrowo rozproszony to problem, o którym coraz częściej opowiadają dzieci – choć internet to narzędzie, dzięki któremu można realizować pasje czy angażować się społecznie. Rzeczywistość online trzeba jednak dzieciom komentować. Rozmowa z Ewą Dziemidowicz, ekspertką Poradni „Dziecko w Sieci” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
 
Dobro wszystkich i wolność każdego
– Chrześcijaństwo ma w Polsce nadal pozycję dominanta kulturowego. Może więc mieć realny wpływ na świat wartości Polaków, niezależnie od zapisów konstytucji – ks. Tomasz Grysa, dyplomata watykański, w rozmowie o tym, jak chronić rodzinę i chrześcijańskie fundamenty cywilizacji europejskiej, a jednocześnie nie odbierać wolności obywatelom.
 
Nie pytaj o swoje braki
Historia Marii Mantovani jest opowieścią o tym, że Bóg nie tyle powołuje zdolnych, ile uzdalnia powołanych przez siebie. Brakowało jej wszystkiego: wykształcenia, nazwiska, pochodzenia, ale posiadała coś więcej – wrażliwość i wyczucie na Bożą łaskę.
 
Potępienie to za mało. Trzeba uzdrowienia
Temat wykorzystania seksualnego dzieci przez duchownych jest w Kościele w Polsce podejmowany na różnych szczeblach i poziomach przede wszystkim w wymiarze instytucjonalnym. Za to redakcje katolickie właściwie go nie poruszają, bo nie bardzo wiedzą, jak do niego się zabrać. Trudno się dziwić, że w tej sytuacji głównym źródłem materiałów są media świeckie.
 
Mój ból jest niewygodny
Nie jest ofiarą księdza. Reakcja Kościoła na pedofilię sprawa jej ból. „Co mówi Ewangelia? Że mamy być wśród tych, którzy są obciążeni, umęczeni, utrudzeni. Taki ma być Kościół. I jeśli Kościół ustami przynajmniej niektórych swoich przedstawicieli mówi nam, że to «byle co», to odbieramy komunikat: jesteście niechciani. Jakby nasze cierpienie się nie liczyło”. Rozmowa z Teresą Adamczyk, ofiarą molestowania seksualnego w rodzinie.
 
Państwo nieopiekuńcze
W latach 2015–2018 w całej Polsce działało 226 nielegalnych domów opieki całodobowej. Dochodziło w nich do licznych nieprawidłowości, a nawet znęcania się nad podopiecznymi oraz wyłudzania pieniędzy. Problemów z usługami opiekuńczymi w Polsce jest więcej.
 
Tu chodzi o nich
W projekcie „Hotel” pokazuję osoby pracujące w Zakładzie Aktywności Zawodowej Święty Marcin w Katowicach prowadzonym przez Caritas Archidiecezji Katowickiej. Ale tu chodzi o coś ważniejszego niż pstrykanie fotek. Chodzi o nich, czyli o człowieka – rozmowa z Krzysztofem Gołuchem dokumentującym pracę osób z niepełnosprawnościami.
 
Nowe Towar niedostępny 6,00
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Yves Boulvin

KSIĄŻKA

19,90 zł

5,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję