WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 26/2021 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2021
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Przewodnik Katolicki” 26/27.06.2021
 
I żyli długo? I szczęśliwie?
Adekwatna samoocena jest kluczem do sukcesu wielu dziedzinach, także w małżeństwie. To ona pozwala przechodzić przez trudności, szukać rozwiązań, zaczynać od nowa – rozmowa z psycholog Małgorzatą Kornacką, autorką książki Małżeństwo. Instrukcja obsługi.
 
O dobru wspólnym – raz jeszcze
Projekt episkopalnego dokumentu na temat bieżących spraw społecznych nie zmieni natychmiast społeczno-politycznego klimatu, jest jednak bardzo ważnym głosem Kościoła w Polsce. Takim, który nie może zostać przemilczany.
 
Duch czasów czy znaki czasu?
Niektórzy w obawie przed uleganiem duchowi czasów, rezygnują faktycznie z rozpoznawania w Kościele znaków czasu. Czy można się bez nich obejść?
 
40 lat temu w Medjugorju
25 czerwca 1981 r. szóstka bośniackich nastolatków rozmawia po raz pierwszy z tajemniczą Panią, którą widzą na wzgórzu nad swoim miasteczkiem. W tym momencie rodzi się fenomen Medjugorje – niezatwierdzonych oficjalnie przez Kościół objawień, a sama wioska staje się miejscem powrotu do wiary wielu osób.
 
Rozmowa w drzwiach Kościoła
Sytuacja, w której do kancelarii parafialnej wchodzi człowiek z gotowym aktem apostazji, jest nowa i trudna dla obu stron. Żadna z nich nie wie, czego się spodziewać i jak się zachować. Jak powinna wyglądać taka „rozmowa ostatniej szansy”?
 
Nowa kultura, czyli budowanie lepszego świata
Ks. Franciszkowi Blachnickiemu obca była mentalność oblężonej twierdzy. Wzywał do aktywnej obecności chrześcijan w świecie. Krytycznie oceniając wartości niesione przez współczesne społeczeństwa, uważał, że należy przynieść im własną propozycję.
 
Czterdziestolatek do diagnozy
Z początkiem lipca rusza pilotażowy program „Profilaktyka 40 plus”, oferujący pakiet badań diagnostycznych dla kobiet i mężczyzn. Niestety jak na razie daleki jest od ideału.
 
Spisujemy się od stu lat
Trwający właśnie spis powszechny jest jedenastym po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Ten pierwszy z 1921 r. był jak do tej pory najobszerniejszy. Do dziś imponuje jego zakres tematyczny.
 
Artystyczne połączenia
Mówiąc o wykluczeniu społecznym, używamy często wielkich słów: prześladowani, na marginesie życia. Tymczasem brak włączenia społecznego w przypadku osób ze spektrum autyzmu przebiega przez małe punkty naszej codzienności. Przestrzenią spotkania może być sztuka.
 
Z szacunku dla ludzi
Ludzie nie mogą się zgodzić i mam nadzieję, że nigdy się nie zgodzą na odebranie praw, o które ci w 1956 r. walczyli – rozmowa z Januszem Stolarskim, reżyserem spektaklu Pierwszy strzał.
 
Jezus na ławce
W Buenos Aires, w Chicago, w Rzymie, w Madrycie, w Sydney, w Singapurze, a od niedawna także w Warszawie bezdomny Jezus leży na ławce. Repliki rzeźby Timothy’ego Schmalza można zobaczyć w ponad stu miastach świata, ale zobaczyć w bezdomnych Chrystusa można wszędzie.
 
INNE WYDANIA
CENA

6,00 zł

Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję