WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 27/2021 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2021
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
„Przewodnik Katolicki” 27/4.07.2021
 
Ja jestem z tobą przez wszystkie dni
„Dobrze wiem, że to przesłanie dociera do Ciebie w trudnym czasie: pandemia okazała się nieoczekiwaną i gwałtowną burzą, ciężką próbą, która uderzyła w życie każdego, a z nami, starszymi, obeszła się w sposób szczególny, w sposób jeszcze cięższy” – pisze papież Franciszek w orędziu na Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
 
Siła solidarności
Polacy byli jednymi z pierwszych, którzy przyszli z pomocą pogruchotanym dzielnicom Bejrutu. Mimo iż od wybuchu w tamtejszym porcie minął już niemal rok, skala potrzeb Libańczyków wcale się nie zmniejszyła. Bo ubiegłoroczny dramat wcale nie jest największym problemem, z jakim borykają się chrześcijanie w Libanie.
 
Polscy księża jutra i pojutrza
Trudno powiedzieć, jak wiele w życiu i postawie przyszłych polskich kapłanów katolickich zmienią wchodzące właśnie w życie w Kościele w naszym kraju nowe zasady formacji prezbiterów. Czy ci, którzy właśnie przekraczają progi seminariów, spełnią pokładane w nich oczekiwania?
 
Zaufajmy Duchowi Świętemu
Nieustannie stawiamy sobie za cel ewangelizację i formację ludzi młodych. Natomiast dziś jest to zadanie dużo trudniejsze niż kiedyś. W latach 70. czy 80., kiedy Ruch nabierał rozpędu, był jedną z nielicznych alternatyw dla przaśnej, komunistycznej propagandy, z którą młodzież nie chciała wiązać swojej przyszłości.
Rozmowa z ks. Markiem Sędkiem, moderatorem generalnym Ruchu Światło-Życie
 
Ubodzy nas ewangelizują
Kiedy czasem opatrywałam jakąś ich ranę, która była bardzo zabrudzona albo wdało się zakażenie, myślałam o tym, że kiedy Chrystus był biczowany, a potem szedł na krzyż, Jego ciało musiało być jeszcze bardziej zmasakrowane. I zadawałam sobie pytanie: czy Jego też bym się brzydziła?
 
Nowe prawa człowieka
Niemal każdy z punktów rezolucji na podstawie tzw. raportu Maticia zawiera jakieś przekłamania, uproszczenia czy manipulacje. Na szczęście uchwalenie rezolucji nie powoduje zmian w dopuszczalności aborcji w poszczególnych krajach.
 
Schuman, który marzył
Papież zatwierdził dekret o heroiczności cnót Roberta Schumana. Kiedy wydaje się, że o wspólnocie europejskiej wiemy już wszystko, Schuman pokazuje jej wizję, która nadal inspiruje – do zachwytu i rachunku sumienia.
 
Rodzic na skraju wytrzymałości
Masz poczucie, że nie sprawdzasz się jako rodzic, czujesz emocjonalny dystans wobec własnych dzieci czy niemoc na myśl o obowiązkach wychowawczych? Prawdopodobnie cierpisz na syndrom wypalenia rodzicielskiego.
 
Poetycko o Franciszku
Postać św. Franciszka z Asyżu fascynuje od wieków – także w sztuce znajdziemy wiele prób oddania jego fenomenu. Ostatnio zrobił to, w formie literackiej, kaznodzieja Domu Papieskiego kard. Cantalamessa.
 
Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję