WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 28/2020

Rok wydania:
2020
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Licytacja pogardy
– Ludzie muszą rozumieć, jak ten mechanizm działa. Starać się uodpornić na manipulacje i trzymać nerwy na wodzy. I wymagać od polityków nie tego, że zrealizują wszystkie obietnice, tylko że będą wierni wartościom, które głoszą – rozmowa z prof. Antonim Dudkiem, historykiem i politologiem.
 
Po tej samej stronie
– Choć w życiu przechodziłem różne okresy, łącznie z nazwijmy to nieklerykalnymi, nie jestem wrogiem Kościoła, nie staję przeciwko księżom. Chcę, abyśmy ze sobą szczerze rozmawiali i wspólnie podejmowali działania naprawcze – Jakub Pankowiak, który w dokumencie Zabawa w chowanego podzielił się swoją bolesną historią, w rozmowie z ks. Mirosławem Tykferem i Piotrem Jóźwikiem.
 
Most nad niespokojną wodą
Śpiewała na konferencji amerykańskiego episkopatu, z dumą nosiła etniczne stroje i sprzeciwiała się dyskryminacji czarnoskórej ludności. W USA trwa proces beatyfikacyjny siostry Thei Bowman.
 
Ostatnie spotkanie w Ratyzbonie
Po święceniach kapłańskich, które przyjęli w 1951 r. ich drogi się rozeszły, ale przez dziesięciolecia pozostali w bliskim kontakcie. Dla papieża seniora jego starszy brat Georg Ratzinger był nie tylko towarzyszem, ale także przewodnikiem.
 
Maryja wciąż zadziwia
Jeśli w wyszukiwarkę internetową wpisać „kult maryjny”, „Maryja” lub inne podobne słowo, ukażą się nam strony przepełnione patriotycznym i religijnym patosem. Dlatego tak ważne są słowa o. Celestyna Napiórkowskiego, jednego z najlepszych współczesnych polskich mariologów, który powtarzał: „O Maryi nigdy dość, ale poprawnie!”.
 
Pokolenie lockdownu
Młodzi ludzie wchodzący na rynek pracy w czasie pandemicznego kryzysu będą odczuwać jego negatywne skutki przez lata, a może i do końca życia. Zakorzenione poczucie niepewności wpłynie na ich zarobki, sytuację rodzinną, a nawet zdrowie.
 
Dzieci od dwóch matek
Dostęp do in vitro dla wszystkich, niezależnie od orientacji seksualnej – nad takim prawem debatuje właśnie francuski parlament. Jeśli je przyjmie, Francja będzie miała jedną z najbardziej liberalnych ustaw bioetycznych w Europie.
 
Przystań i walcz
Cisza. Plusk wody uderzonej lekko przez wiosło. Koncert ptaków, feeria zieleni… Co roku pod koniec czerwca ojcowie z rodzinami ruszają na rzeki z Fundacją „Przystań i walcz!”. Zatrzymuję Mateusza, który z synami wsiada właśnie do kajaka. – Co to dla mnie znaczy? Zatrzymaj się, pomyśl i walcz o siebie i o swoją rodzinę.
 
Nowe Towar niedostępny 6,00
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję