WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 29/2021

Rok wydania:
2021
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Przewodnik Katolicki” 29/18.07.2021
 
Stawką jest zdrowie wszystkich
Politycy i eksperci zwrócili się wprost do Kościoła w Polsce o pomoc w sprawie szczepionek przeciw COVID-19. Kościół odpowiedział na tę prośbę. Jednak nie wszyscy są zadowoleni.
 
Będzie tak samo, tylko jeszcze bardziej
Powrót Donalda Tuska do polskiej polityki został zmieniony w spektakl. Pewien komentator trafnie porównał jego rolę do roli coacha, który zasiewa nadzieję w serca polityków swojej dawnej partii. Niestety z powrotem Tuska wiążą się też zjawiska, do których trudno podejść z entuzjazmem.
 
Zabicie człowieka jako prawo człowieka
Możliwość zabicia człowieka – prawem człowieka? Brzmi perwersyjnie, ale stało się faktem. Perspektywy rzeczowej rozmowy na temat ochrony ludzkiego życia drastycznie się kurczą. Ale miejmy nadzieję, że nie wszystko stracone.
 
Rewolwer i aureola
W Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie 5 lipca zostało złożone positio ks. Stanisława Streicha – dokumenty na temat jego życia i męczeńskiej śmierci oraz zeznania świadków. Ta historia to gotowy scenariusz na film o świętości i męczeństwie, ale i na trzymający w napięciu kryminał.
 
Pocieszenie duchowe
Jeśli doświadczymy miłości i życzliwości drugiego człowieka, zmieniamy się na lepsze. Bóg także pragnie, abyśmy odbierali Go jako naszego sprzymierzeńca i przyjaciela, dlatego św. Ignacy zachęca, aby prosić o duchowe pocieszenie.
 
Na progu odbicia
Pod względem ekonomicznym postpandemiczna Polska wygląda zaskakująco dobrze. Szkoda tylko, że okupiliśmy to tysiącami dodatkowych zgonów, o których w tym bilansie nie można zapominać.
 
Proces cywilizowania na obraz Chrystusa
– W Polakach było dużo wrażliwości na przemoc. Trudno sobie wyobrazić tak masowy ruch społeczny, jakim była „Solidarność”, działający bez przemocy. A my go stworzyliśmy! – rozmowa z socjologiem Michałem Łuczewskim.
 
Turecki gambit Łukaszenki
Stan wyjątkowy, budowany pospiesznie obóz dla nielegalnych imigrantów, a w perspektywie budowa linii zasieków na granicy z Białorusią – to rzeczywistość ostatnich tygodni na Litwie.
 
Nie ma przeciwwskazań, aby pomagać
– Skala amputacji w Syrii jest olbrzymia. Przede wszystkim pomagamy dzieciom, które w wyniku bombardowań mają amputowane nogi. Chcemy, aby dziecko wyszło z izolacji spowodowanej wypadkiem i traumą, aby zaczęło chodzić do szkoły – o ile jest to możliwe i żeby zaczęło istnieć w grupie rówieśniczej – rozmowa z Małgorzatą Olasińską-Chart z Polskiej Misji Medycznej.
 
Seriale groźne dla zdrowia?
Obfitość seriali dostępnych na platformach streamingowych powoduje, że spokojnie można oglądać je po wiele godzin, do bladego świtu. Wielu rodziców alarmuje, że ich pociechy wybrały właśnie taki sposób na wakacje.
 
Widok na Tatry
W Galerii Sztuki w willi Oksza w Zakopanem została otwarta wystawa, która przypomina najlepszy okres tatrzański, gdy artyści, szczególnie malarze, chadzali w góry ze szkicownikami i tworzyli pejzaże z Tatrami w roli głównej. Jednym z nich był Wojciech Gerson, pedagog, nauczyciel wielu polskich malarzy.
 
Włoska robota
To był niezwykły turniej. Z powodu pandemii koronawirusa mistrzostwa Europy w piłce nożnej zostały przesunięte z 2020 na rok 2021. Przez miesiąc 24 reprezentacje rozgrywające mecze w 11 miastach rywalizowały o miano najlepszej drużyny Starego Kontynentu. Mistrzami zostali Włosi, ale nie tylko z tego powodu zapamiętamy

Nowe Towar niedostępny 6,00
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

praca zbiorowa pod red. ks. Pawła Płaczka

KSIĄŻKA

15,00 zł

12,75 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję