WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 30/2021


„Przewodnik Katolicki” 30/25.07.21
 
Sytuacja dojrzała do stanowczych decyzji
Ograniczenia sprawowania tzw. Mszy trydenckiej to nie wyraz niechęci do tej liturgii. To efekt całego splotu wydarzeń, w których tle jest sposób tratowania nauki Kościoła przez wiele środowisk tradycjonalistów.
 
Droga synodalna, czyli braterskie słuchanie
Synod Biskupów, który zostanie otwarty w październiku br., będzie procesem podzielonym na trzy etapy: lokalny, kontynentalny i powszechny w Rzymie, i zaangażuje cały Lud Boży. Proces decyzyjny w Kościele rozpoczyna się bowiem od słuchania.
Rozmowa z kard. Mario Grechem odpowiedzialnym za drogę synodalną w Kościele.
 
Przemoc jest tam, gdzie chodzi tylko o władzę
Przemoc jest tam, gdzie nie chodzi już o nic więcej, tylko o władzę – dodajmy w jakimkolwiek wymiarze, również (a może nawet przede wszystkim?) w wymiarze duchowym czy religijnym. Jezus mówi: „nie tak będzie między wami!”, ale nam się wydaje, iż owo „nie tak” jest po prostu nieskuteczne. Wtedy tworzymy Kościół, który jest odwrotnością Ewangelii – rozmowa z abp. Grzegorzem Rysiem.
 
Ignacjańskie zarządzanie kryzysami
Jubileuszowy rok Ignacego Loyoli przypomina wiele genialnych rozwiązań świętego, do których dochodził metodą rozeznawania. Dziś, kiedy tak dużo mówimy o różnych kryzysach, warto sięgać do mądrości „mistrza zarządzania kryzysami”.
 
Poczta w markecie
W ostatnich tygodniach sklepy masowo omijają ograniczenie handlu w niedzielę. Posłowie pracują nad uszczelnieniem przepisów, ale już niebawem może się okazać, że za sprawą Trybunału Konstytucyjnego i tak trafią one do kosza.
 
Potrzebujemy drogowego nawrócenia
Wielu pielęgnuje błędne przekonanie o tym, że „ja jestem w stanie bezpiecznie pojechać szybciej, bo jestem dobrym kierowcą”. Nie rozumie jednak, że ograniczenia w danym miejscu z czegoś wynikają – rozmowa z Łukaszem Zboralskim, ekspertem specjalizującym się w bezpieczeństwie ruchu drogowego.
 
Kubańczycy mają dość
W ostatnich latach na Kubie doszło do zmian, których nie da się już odwrócić. Wyspa otworzyła się na świat i chociaż jest to zaledwie lekkie uchylenie drzwi, Kubańczycy zdążyli już wstawić w tę szparę but. I nie zamierzają go wycofać.
 
Dziadkowie, którzy marzą
„Nie istnieje wiek emerytalny, jeśli chodzi o zadanie głoszenia Ewangelii, zadanie przekazywania tradycji wnukom. Trzeba wyruszyć w drogę i, przede wszystkim, wznieść się ponad swoje ograniczenia, aby podjąć coś nowego” – pisze Franciszek w orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. I wprowadza do myślenia o starości całkiem nową perspektywę.
 
Wiek? To tylko cyferki
Z moich doświadczeń w pracy z seniorami wynika, że ich jakość życia definiowana jest głównie przez relacje i więzi z bliskimi i znajomymi, a nie przez stan posiadania – jak to jest powszechnie postrzegane – rozmowa z Hanną Pokorą, terapeutą zajęciowym i geragogiem, twórcą produktów do aktywizacji osób z demencją.
 
Obecność niweluje stereotypy
Strażaków zawodowych wysyłamy na emeryturę po 25 latach pracy, bo nie są na tyle sprawni fizycznie, aby dalej działać. A Hiszpanie po latach pracy fizycznej automatycznie przenoszą daną osobę do pracy papierkowej, mniej wymagającej – rozmowa z socjologiem prof. Piotrem Szukalskim o wykluczeniu ze względu na wiek.
 
Kiedy myślisz, że wszystko ci wolno
Przez lata był nietykalny, ale w 2017 r. cały świat był świadkiem jego upadku. Miniserial dokumentalny Złap i ukręć łeb pokazuje kulisy śledztwa dziennikarskiego, które doprowadziło do aresztowania „króla Oscarów” Harveya Weinsteina.
 
INNE WYDANIA
CENA

6,00 zł

5,00 zł

Nowe Towar niedostępny 6,00
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Opactwo
Opactwo

-15%

o. James Martin SJ

KSIĄŻKA

26,90 zł

22,90 zł

ks. Dolindo Rutuolo

KSIĄŻKA

7,90 zł

4,50 zł

Notker Wolf

KSIĄŻKA

28,00 zł

5,00 zł

Laurence Duthoit

KSIĄŻKA

20,00 zł

9,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję