WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 31/2021

Rok wydania:
2021
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Przewodnik Katolicki nr 31/2021
 
Powrót, nie odwrót
Posoborowa liturgia nie jest nowoczesną rewolucją, ale powrotem do formy i ducha liturgii pierwszych chrześcijan.
 
Spór o sakrament jedności
Eucharystia nie może być polem, gdzie rośnie nienawiść czy pogarda dla braci i sióstr. Warto zobaczyć tradycyjnych katolików jako ludzi stawiających swoje pytania szczerze i w trosce. Rozmowa z Pawłem Milcarkiem
 
Męstwo
Wyrażało się nie tylko w stosunku prymasa Wyszyńskiego do antykościelnej polityki władz PRL. Niemałej odwagi wymagało kontestowanie polityki wschodniej Watykanu. Nowy cykl artykułów autorstwa Ewy K. Czaczkowskiej o cechach i cnotach kard. Stefana Wyszyńskiego, których heroiczność sprawiła, że we wrześniu zostanie włączony w poczet błogosławionych.
 
Porucznik, który został prymasem
Film Wyszyński – zemsta czy przebaczenie odtworzy nieznane szerszej publiczności wojenne losy młodego księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego, działającego jako kapelan tajnego szpitala Armii Krajowej u boku Matki Róży Czackiej pod pseudonimem „Radwan III”
 
Dlaczego są za życiem?
Zarówno w USA, jak i w Wielkiej Brytanii, odnotowano wzrost postaw pro-life. Wśród motywacji wskazywane są poglądy religijne, ale okazuje się, że nie tylko one mają znaczenie.
 
Kto się modli, ten wie, co wybiera
Dar rozeznawania rozwinie się tylko wtedy, gdy na drodze wiary nie zabraknie głębszej modlitwy – w tym życia sakramentalnego – i stałego kształtowania sumienia
 
Europejskie trybunały a sprawa polska
Czy suwerenne państwo może stawać przed jakimś trybunałem? Czy zewnętrzny trybunał może coś niepodległemu państwu narzucić? Takie pytania mogą rodzić się w ostatnich tygodniach i miesiącach, gdy zostają wydane kolejne wyroki dotyczące Polski.
 
Oswajanie koronawirusa
Nie udało się pokonać wirusa, trzeba więc będzie go oswoić. Szczepienia wraz z punktowymi restrykcjami mogą pozwolić nam żyć w miarę normalnie – także podczas ewentualnej czwartej fali
 
Pamięć o bohaterach
Ralph miał trzy dewizy: podniesiona głowa, wyprostowane ramiona i różaniec w dłoni. Zginął rok temu, gasząc pożar w porcie w Bejrucie. Pomoc dla jego bliskich – a także rodzin innych poległych strażaków – nadeszła z Polski.
 
Na odsiecz Warszawie
Gdyby zmierzające na pomoc oddziały Armii Krajowej dotarły w całości do miasta, siły powstańcze zwiększyłyby się o połowę. W intencji dowództwa taka zmiana układu sił miała wpłynąć na losy powstania.
 
Jak z nudy rodzą się najlepsze pomysły
Jednym z największych wyzwań wychowawczych wydają się dziś straszliwe słowa dziecka: „Mamo, nudzę się”. Jednak nuda – ta przestrzeń, gdy umysł człowieka błądzi pozornie bez celu i bez zajęcia – jest nie tylko korzystna, lecz wręcz nam niezbędna.
 
Nowe Towar niedostępny 6,00
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję