WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 33/2021 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2021
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
„Przewodnik Katolicki” 33/15.08.2021
 
Maryja Nowa Ewa
Maryja nazywana jest przez ojców Kościoła Nową Ewą, analogicznie do biblijnego określenia Jezusa jako nowego Adama. Na czym polega ta nowość? I jak może nam pomóc w naszym codziennym zmaganiu o świętość?
 
Odkrywanie dogmatu
Prawda o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny jest dogmatem. To nie oznacza, że musimy ją przyjąć bez pytań i wątpliwości. Oznacza, że Kościół w Maryję Wniebowziętą wierzył od samego początku.
 
Głód i logika dzielenia
W przesłaniu skierowanym pod koniec lipca br. do sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa Franciszek nazwał głód wyzwaniem, skandalem, niesprawiedliwością oraz zbrodnią przeciwko prawom człowieka. Co Kościół, który w swym nauczaniu wzywa do „karmienia głodnych”, sam robi w tej sprawie?
 
Błogosławieni, którzy pomagają
Słowo maitri w sanskrycie, języku starożytnych Indii, oznacza przyjaźń, dobroć, miłość, dobrą wolę. Taki właśnie jest Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata Maitri. Jedno z największych dzieł prowadzonych na rzecz misji przez katolicki laikat obchodzi w tym roku dwa jubileusze.
 
Przebaczenie
Powodów do przebaczenia w długim i trudnym prymasostwie miał Stefan Wyszyński wiele. I to nie tylko przedstawicielom władz PRL-u, ale także osobom Kościoła. Ale, jak mówił, „nie ma takiej krzywdy, której nie można by przebaczyć”.
Kolejny artykuł Ewy K. Czaczkowskiej z cyklu opisującego cechy i cnoty Prymasa Tysiąclecia.
 
Szczepionki na ratunek
Choć wciąż jesteśmy ostatnią białą plamą na mapie czwartej fali pandemii w Europie, to już niedługo dotrze ona również do nas. Jeśli odsetek zaszczepionych nie zacznie szybko zbliżać się do dwóch trzecich, musimy się liczyć z zaostrzeniem polityki rządu.
 
Jest drogo, będzie jeszcze drożej
Dlaczego prąd ciągle drożeje, czy to się w najbliższym czasie zmieni i jak możemy sobie z tym radzić w naszych domach? Rozmowa z Joanną Maćkowiak-Panderą z Forum Energii.
 
Trzy dekady pod górkę
Ukraińcy to ludzie, którzy w dobie kryzysu wartości europejskich najdobitniej, bo własną krwią, potwierdzili na Euromajdanie przywiązanie do Europy. Spojrzenie na trzydziestolecie niepodległej Ukrainy.
 
Rodzicom wydaje się, że ich nastolatek sobie poradzi
Ci młodzi wyglądają jak dorośli, ale w głębi duszy są jeszcze dziećmi, które wciąż potrzebują dużo ciepła, bliskości, opieki – rozmowa z psychoterapeutą i socjoterapeutą Violettą Knapik.
 
Co się dzieje z naszym IQ?
Od początku XX wieku obserwowano wzrost średniego ilorazu inteligencji ludzkości. Jednak czy to oznacza, że w XXI wieku jesteśmy coraz mądrzejsi? Okazuje się, że niekoniecznie.
 
Trzeba znaleźć scenę do dialogu
Suchowola niektórym kojarzy się z osobą bł. ks. Jerzego Popiełuszki, innym z geograficznym środkiem Europy, dla wielu pozostaje całkiem nieznana. Centrum Trzech Kultur pokazuje bogactwo płynące z historycznej wielokulturowości tego miejsca – rozmowa z Dawidem Gudelem.
 
Zakonnica od pop-artu
Na wystawy jej prac przychodził Andy Warhol. Nazywana była zakonnicą od pop-artu, a w klasztorze założyła pracownię sitodruku. Wtedy jeszcze Kościół nie był gotowy na twórczość siostry Cority Kent.
 
Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję