WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 36/2021 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2021
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Przewodnik Katolicki” 36/5.09.2021
 
Oto człowiek
Nie od dziś migranci stają na naszych granicach i nie ma w tym nic dziwnego, to przecież jest granica Unii Europejskiej. Są od dawna odpowiednie procedury, które mają gwarantować nam bezpieczeństwo. Łamanie ich i szafowanie życiem ludzi jest więc niedopuszczalne. – rozmowa z Magdaleną Wolnik, odpowiedzialną za Wspólnotę Sant’Egidio w Polsce.
 
Logika dzielenia dla każdego
Międzynarodowy Dzień Dobroczynności obchodzony jest 5 września w rocznicę śmierci św. Matki Teresy z Kalkuty. To przypadek?
 
Z apokryfu do kalendarza liturgicznego
O narodzeniu Najświętszej Maryi Panny nie przeczytamy ani słowa w Piśmie Świętym. Okazuje się, że całą wiedzę na ten temat czerpiemy ze źródeł zwanych apokryfami.
 
Zwaśnione siostry
Naród ukraiński nie chce i nie może żyć pod jarzmem – powiedział Bartłomiej, ekumeniczny patriarcha Konstantynopola i słowa te uznać można za podsumowanie jego wizyty w Kijowie. A była ona czymś więcej niż zwykłą podróżą dyplomatyczną, biorąc pod uwagę nawet te najwyższej rangi.
 
Jak modlić się liturgią
Ważne, by kościoła nie traktować jak teatru: nie przychodzić jak na spektakl i w tym czasie modlić się, nawet bardzo pobożnie. Chodzi o odpowiednie nastawienie – rozmowa z o. Dominikiem Jurczakiem OP.
 
Rolnicy chcą, żeby było lepiej
Rolnicy z AgroUnii nie odebrali pozytywnie „Polskiego Ładu”. Według nich zupełnie nie odpowiada on na problemy polskiej wsi. W nadchodzącym czasie możemy się więc spodziewać kolejnych protestów – zapewne nie olbrzymich, ale czasem dotkliwych.
 
Ukraińcy przypominają o Krymie
We wrześniu swoją edukację szkolną na Krymie rozpoczną dzieci urodzone w 2014 r. Będzie to pierwszy rocznik urodzonych już po aneksji – lub tuż przed nią. Prawdopodobnie większość z nich nie będzie miała ukraińskiego paszportu.
 
Wyspa skarbów
Turyści odwiedzający Poznań podążają trasą, na której królują koziołki z ratuszowej wieży. Rzadko kto jednak wie, jak bezcenne skarby skrywa tutejsza wyspa katedralna. Tysiąc lat temu była ona najpotężniejszym ośrodkiem władzy Piastów.
 
Szkolne niepokoje
Dzieci przeżywają wiele niepokojów związanych ze szkołą, a większość z nich kumuluje się wokół początku roku szkolnego. Na niektóre mamy wpływ, na inne nie. Stąd ten niepokój może pochodzić? Co możemy zrobić, by pomóc dziecku go przezwyciężyć?
 
Rodzinny huragan spustoszenia
Dwa razy więcej osób ginie w naszym kraju w wyniku samobójstw niż w wypadkach samochodowych. Każda śmierć samobójcza to dramat rodziny, która musi zmierzyć się z prawdą, że ich bliski nie chciał żyć.
 
Mistrz wszech wag
Jeszcze tkwi tu pamięć o numerze 77, który niegdyś boksował Niemców, jak chciał, biorąc
na ringu odwet za to, co inni dostali na polu – pisał o nim Tadeusz Borowski. W kinach możemy już zobaczyć film o Tadeuszu Pietrzykowskim.
 

INNE WYDANIA
CENA

6,00 zł

Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję