WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 37/2020

Rok wydania:
2020
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Kwitnący Krzyż
W świecie nastawionym na sukces nie zawsze jest łatwo pamiętać o chrześcijańskiej drodze, która ma być inna. Jezus przychodzi dać nam „życie w obfitości”, ale droga Jego uczniów jest podobna do Jego drogi: „Jeśli kto chce iść za Mną (…) niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje!”.
 
Krzyż to nie totem
Krzyże ze Żwirowiska w Oświęcimiu i ten smoleński z Krakowskiego Przedmieścia… Gniew, przemoc, pogardliwe słowa, trwające przez miesiące i lata zgorszenie, podziały wewnątrz Kościoła. Takie są skutki traktowania krzyża jak plemienny totem.
 
Kardynał do zadań specjalnych
Odszedł człowiek wielu zasług, biskup, filozof, człowiek serdeczny, obdarzony ciepłym uśmiechem. Dzięki Bożej Opatrzności – człowiek do zadań specjalnych w Kościele w Polsce i na Ukrainie. Wspomnienie o kard. Marianie Jaworskim.
 
Argentyński męczennik ubogich
Nie chciał opuścić powierzonych sobie biedaków nawet w trakcie epidemii. Wkrótce sam zachorował na COVID-19, a po trzech miesiącach zmarł. Kościół w Argentynie opłakuje ks. Basilicio Briteza, znanego jako ojciec Bachi.
 
Klucz, którego nikt nie szuka
Nie ma wiary bez pytań, nie ma odpowiedzi na pytania bez poszukiwań. Dlaczego więc w Kościele wciąż boimy się dowartościowania ludzkiej wolności? Damian Jankowski i ks. Andrzej Pęcherzewski w rozmowie o tym, dlaczego możliwość wyboru jest lepsza niż nakaz i jak może prowadzić do odkrywnia głębszych motywacji.
 
Cięciami po administracji
Nawet co piąty urzędnik administracji państwowej może stracić pracę, a płace w służbie cywilnej w przyszłym roku zostaną zamrożone. Trudno przypuszczać, żeby przyniosło to pozytywne rezultaty.
 
Oddech na receptę
Od 2012 roku wynaleziono cztery leki przedłużające życie osób chorych na mukowiscydozę. Dostępne są na receptę w ponad trzydziestu krajach na świecie i w Europie. Żaden z nich nie jest refundowany w Polsce.
 
Narodziny „Solidarności”
Nic nie było jeszcze przesądzone, dynamika Sierpnia mogła wygasnąć, „Solidarność”, jaką znamy, wcale nie musiała powstać. Jak rodził się legendarny dziś związek.
 
Nadzieja większa niż mur
„Rządy USA od lat eksploatują kraje Ameryki Środkowej i Południowej i blokują możliwość rozwijania się lokalnych biznesów”. Wywiad z Nawojką Mocek-Galliną, wolontariuszką pomagającą migrantom na granicy amerykańsko-meksykańskiej.
 
Nowe Towar niedostępny 6,00
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję