WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 37/2021 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2021
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Przewodnik Katolicki 37/2021
 
Doświadczyły cudu
Żeby matka Róża Czacka i prymas Wyszyński mogli trafić na ołtarze, musiał wydarzyć się cud. Dzięki nowym błogosławionym żyją dziś dwie kobiety: siostra Nulla i Karolina. Obie otarły się o śmierć i obie modlitwą zostały śmierci wyrwane.
 
Patriotyzm prymasa
Kardynał Stefan Wyszyński kochał Polskę. Miłość ojczyzny stawiał na drugim miejscu, zaraz po miłości Boga. Mówił o niej w sposób, który dziś słyszy się rzadko. Tak mówiły pokolenia, które zaznały życia pod zaborami.
 
Przyjaźń wystawiana na próbę
Patrząc na znajomość kard. Karola Wojtyły i prymasa Stefana Wyszyńskiego, należy podkreślić, że ich przyjaźń dojrzewała powoli i wielokrotnie była wystawiana na próbę. Oni jednak z tych wszystkich prób wyszli obronną ręką.
 
Wspaniały Kościół
Nie istnieje Kościół idealny. Jest on niemożliwy, bo w każdym z nas jest coś z Piotra, jego gorliwości i niestałości, oddania Jezusowi i lęku przed ludzkimi opiniami, jego pokory i pracowitości, ale także zbytniej pewności siebie i tendencji do strofowania samego Boga, jeśli nie przystaje On do naszych wyobrażeń, planów i wizji – pisze bp Damian Muskus OFM
 
Właściwa perspektywa Krzyża
Krzyż przeszedł drogę od znaku hańby do znaku zwycięstwa. Dlatego często wykonywany jest ze szlachetnych materiałów i bogato zdobiony. Na krzyż warto jednak patrzeć również z perspektywy stojącej pod Nim Matki Bolesnej.
 
Błogosławiony wizjoner
Zabronił stosowania kar cielesnych, co nie mieściło się w ówczesnej mentalności. Zalecał zajęcia nie dłuższe niż 30 minut, bo wiedział, że dzieci nie potrafią się dłużej skupić. Takie podejście do wychowania miał zmarły 150 lat temu bł. Edmund Bojanowski.
 
Niezaszczepieni na urlop
Projekt nowelizacji „ustawy antycovidowej” przewiduje nadanie szczególnych uprawnień pracodawcom. Możliwe może być nawet przeniesienie niezaszczepionego pracownika na urlop bezpłatny, czyli pozbawienie go wynagrodzenia.
 
Katolickie paradoksy
Franciszek jako drugi papież w historii odwiedzi Węgry i Słowację. Oba państwa łączy długa, choć niełatwa historia. W obu mamy też do czynienia z katolickimi paradoksami.
 
20 lat po World Trade Center
Plaga terroryzmu wciąż trwa. Statystycznie rzecz biorąc każdego dnia na świecie ma miejsce
około 20 ataków. Rocznie w wyniku różnych przejawów terroryzmu ginie od 11 do 33 tys. osób, a kolejnych kilkadziesiąt tysięcy odnosi rany.
 
Świat nie kończy się na diagnozie
Ze wszystkich grup osób chorujących psychicznie te ze schizofrenią są najbardziej stygmatyzowane. O ile zaczynamy powoli edukować się w kwestii osób z niepełnosprawnością ruchową, o tyle ciągle za mało mówimy o problemach mentalnych

Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję