WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 38/2020

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Wojna na Słowo
Uderzanie nawzajem w siebie billboardami z cytatami z Pisma Świętego, wyciągniętymi z kontekstu lub świadomie użytymi ironizująco, to bodaj najbardziej niegodna akcja po stronie katolików, jakiej jesteśmy świadkami od lat.
 
Zróbmy sobie Eden
Encyklika Laudato si’ w praktyce? W Bytnicy parafianie razem ze swoim proboszczem zakładają przy kościele ogród społeczny. – Nie chodziło o to, żeby stworzyć takie miejsce dla osób, które nie mają własnej ziemi, tylko po to, abyśmy mogli go wspólnie uprawiać – mówią.
 
Został ten ostatni guzik
– W naszej archidiecezji był nazywany ojcem. Kiedy jakiś ksiądz szedł na nową parafię, to zawsze pytał go, czy ma co jeść i czy już zrobił sobie łazienkę. Dbał o rzeczy podstawowe – zmargłego kard. Mariana Jaworskiego wspomina abp Mieczysław Mokrzycki, metropolit lwowski, jego były sekretarz.
 
Kleryk w poszukiwaniu stabilizacji
Pociąga ich raczej stabilna działalność w parafii niż mniej pewna katecheza w szkole. Moralnie nie są zbyt rygorystyczni, a kapłaństwo jest dla nich bardziej okazją do samorozwoju niż drogą służby. Tacy są polscy kandydaci do kapłaństwa.
 
Jak ocalić modlitwę
„Trzeba wiele cierpliwości, aby się jej nauczyć” – powiadał z przekąsem Stanisław J. Lec. Podobnie rzecz wygląda z wytrwałą modlitwą. Trzeba dużo modlitwy, aby stała się jak oddychanie. Sęk w tym, że szybko się zniechęcamy.
 
Interrex i janczar
Dwóch Polaków urodzonych w identycznych środowiskach: Stefan Wyszyński i Wojciech Jaruzelski. Obaj wywarli wpływ na naszą XX-wieczną historię, jednak nadali jej skrajnie różny bieg. Spotkali się tylko raz.
 
Test na życie
Według WHO na świecie żyje około 70 mln osób z przewlekłym HCV (wirusowe zapalenie
wątroby typu C). W Polsce, według statystyk, tych osób jest około 150 tys., z czego aż 80 proc. nie jest świadome swojej choroby.
 
Piewca czeskiej zwyczajności
Życie Jiříego Menzla było trochę jak fabuła jego filmu. Oscara zdobył w wieku 30 lat, na losy reżysera wpływał wiatr historii, a przy jego boku była kochająca kobieta.
 
Małe kroki Miłosza
Mimo porażenia dziecięcego, niedowładu lewej strony ciała i innych schorzeń w ostatniczwartek sierpnia zdobył Kościelec – pełną pionowych ścian górę w Tatrach. Miłosz i jego rodzice pokazują, że niemożliwe nie istnieje.
 
Nowe Towar niedostępny 6,00
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję