WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 38/2021

„Przewodnik Katolicki” 38/19.09.21
 
Dziennikarstwo to zdzieranie butów
W mediach czasem trudno odnaleźć informację prawdziwą i uwzględniającą różne konteksty. O odpowiedzialne i wnikliwe dziennikarstwo apeluje papież Franciszek w orędziu na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. A odpowiedzialność za poszukiwanie prawdy spoczywa według niego nie tylko na dziennikarzach, ale również na odbiorcach.
 
Pułapki w świecie mediów
Cyfrowa rewolucja spowodowała, że coraz trudniej radzić sobie w otaczającym nas informacyjnym smogu. Szukając wiarygodnych przekazów, odbiorcy mediów mają poczucie zagubienia. Czeka na nas wiele pułapek. Jak ich uniknąć?
 
Nieco przysłonięty Kongres Eucharystyczny
Z rocznym opóźnieniem z powodu pandemii w Budapeszcie odbył się 52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. Rangę wydarzenia podkreśliła obecność papieża Franciszka. Jednak w Polsce wydarzenie nie spotkało się z odpowiednim zainteresowaniem.
 
Podmiotowość i partnerstwo
Wąskie myślenie o powołaniu sprawia, że my świeccy sami zwolniliśmy się z odpowiedzialności za Kościół. Mamy prosty podział: prezbiter jest od spraw duchowych, a świecki od spraw świata, w głoszenie Chrystusa nie musimy się więc angażować – rozmowa z Aleksandrem Bańką, delegatem Kościoła w Polsce na otwarcie procesu synodalnego w Rzymie.
 
Święta matka i święta córka
Maria Cristina – młoda mama, która rezygnuje z leczenia raka, aby uratować swoje dziecko. Enrichetta Quattrocchi – oddana całe życie służbie ludziom córka świętych rodziców. Kolejne dwie świeckie, współczesne kobiety są bliżej beatyfikacji.
 
Brakuje ośrodków, brakuje tłumaczy
Rozwiązanie kryzysu migracyjnego na granicy jest bardziej złożone, niż to się wydaje, ale możliwe – rozmowa z Tomaszem Sieniowem, prawnikiem reprezentującym cudzoziemców w postępowaniach deportacyjnych i azylowych.
 
Ciężkie czasy w szkołach
Rozpoczęty rok szkolny może być jednym z najtrudniejszych w ostatnich latach. W szkołach brakuje tysięcy nauczycieli, szczególnie z przedmiotów ścisłych. Do wielu starych problemów doszły jeszcze nowe wyzwania związane z pandemią.
 
Życie w cieniu zapomnienia
21 września przypada światowy dzień osób z chorobą Alzheimera. Według szacunków GUS w 2050 r. liczba osób chorujących na tę chorobę zwiększy się trzykrotnie. Sam moment diagnozy jest tylko kroplą w morzu tego, z czym w związku z chorobą musi zmagać się chory i jego rodzina.
 
Przebudzenie świata
Ile dowiedzieliśmy się o świecie w czasie pandemii? Jaki świat po niej zastajemy? Odpowiedź dają filmy dokumentalne. Od początku września trwa 18.edycja Festiwalu Millennium Docs Against Gravity, największego festiwalu filmów dokumentalnych w Polsce, w tym roku również w formule online.
 

Nowe Towar niedostępny 6,00
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Monika Białkowska

KSIĄŻKA

20,00 zł

17,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję