WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 39/2020

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Etap pełen życia
Trochę ode mnie zależy, jakim seniorem będę – czy moja postawa wobec własnej starości będzie konstruktywna, zależnościowa czy przepełniona wrogością wobec otoczenia. Rozmowa z Niną Woderską o późnej potrzebie samorozwoju i wspieraniu osób w wieku senioralnym.
 
Gdy starość bywa trudna
Chciałoby się, żeby była kolejnym radosnym etapem życia, lecz nie zawsze tak jest. Bywa, że przynosi samotność i ból, a rytm każdego dnia wyznaczają godziny oraz liczba przyjmowanych tabletek.
 
Bunt, który nie boli
Podstawa programowa katechezy w Polsce oparta jest na założeniu, że uczęszczający na lekcje religii uczniowie są wierzący i praktykujący. Tak często nie jest. Między teoretycznymi założeniami a rzeczywistością jest przepaść. Jak sobie z tym radzą katecheci?
 
Zwierzę też… stworzenie Boże
W polityce wrócił w naszym kraju temat podejścia do zwierząt. Ale to jest kwestia nie tylko i nie przede wszystkim polityczna. To sprawa związana z wiarą i moralnością.
 
Ideologia, której nie ma
„Ideologia singli” nie istnieje. Troska o małżeństwa i rodziny nie może przerodzić się w odrzucanie tych, którzy małżeństwa nie zawarli.
 
Pomoc pilnie potrzebna
Na obszarach popegeerowskich wciąż panuje marazm i brak nadziei, spowodowane bezrobociem, niskim wykształceniem i emigracją. Nowy rządowy fundusz ma to zacząć zmieniać jeszcze w tym roku.
 
Kochać i dawać z siebie to co najlepsze
„Często nawet mając kilkoro dzieci, wychowujemy je jak jedynaków: dbając o ich osobisty rozwój, rozwijając ich potencjał, a zapominając o nauce braterstwa, bycia dla innych”. Rozmowa z Agnieszką Stefaniuk o tym, jak wychowywać dzieci, by ich świat nie ograniczał się do własnego „ja”.
 
Nadzieja na moście do nieba
Siedmioro poetów, siedmioro kompozytorów, dziewięcioro piosenkarzy, do tego producenci muzyczni i filmowi – tak powstał jeden z ciekawych kulturalnych projektów charytatywnych ostatniego czasu, 7 pereł Ducha Świętego.
 
DODATEK:
EKOLOGIA INTEGRALNA. Dowody miłości do wody
 
Co spływa do Bałtyku
Zanieczyszczenie Morza Bałtyckiego jest już tak duże, że 10 proc. dna morskiego to pustynie. Nie ma tam życia. Jeżeli nie ograniczymy degradacji środowiska, w ciągu kilku dekad może dojść do katastrofy ekologicznej.
 
Wojna o wodę nie wybuchnie. Ona już trwa
Tam, gdzie na skutek braku wody wybuchają niepokoje, konflikt jest tylko kwestią czasu, bo w suchym świecie, woda jest cenniejsza od ropy naftowej i złota.
 
Jezioro, którego nie będzie
Przyjezierze – niewielka miejscowość na pograniczu Kujaw i Wielkopolski. W czasie wakacji ściągają ludzie z okolic, ale i ze Śląska czy z Warszawy. Za kilka lat nie będą mieli po co tu przyjeżdżać.
 
Nowe Towar niedostępny 6,00
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Aleksandra Bałoniak, Mikołaj Foks

KSIĄŻKA

29,90 zł

9,00 zł

Aleksandra Bałoniak, dr hab. Anna Zellma prof. UWM, Mikołaj Foks

KSIĄŻKA

29,90 zł

9,00 zł

Aleksandra Bałoniak, dr hab. Anna Zellma prof. UWM, Mikołaj Foks

KSIĄŻKA

29,90 zł

9,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję