WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 39/2021

„Przewodnik Katolicki” 39/26.09.21
 
Zaufanie po raporcie
Raport w sprawie Pawła M. był dla Kościoła w Polsce wstrząsem. Teraz trzeba zrobić wszystko, żeby jego skutkiem nie było załamanie się wspólnoty, ale świadoma praca nad jej przyszłością.
 
Biskupi u progów
Zbliżająca się wizyta ad limina Apostolorum biskupów z Polski wpisuje się w szerszy kontekst wydarzeń dotyczących Kościoła w Europie. Dlatego warto przyglądać się pielgrzymkom do Rzymu pasterzy wspólnot katolickich w innych europejskich krajach. Na przykład Francji.
 
Benedykt XVI w obronie Europy i natury człowieka
Wnikliwa analiza „idei Europy” to kolejny publiczny głos Benedykta XVI od czasu jego ustąpienia z urzędu następcy św. Piotra. W Rzymie ukazał się trzeci tom tematycznie zebranych tekstów i przemówień kard. Ratzingera/Benedykta XVI zatytułowany Prawdziwa Europa. Tożsamość i misja. Przedmowę napisał papież Franciszek.
 
Zobowiązani pięknem
Muzyka kościelna jest częścią liturgiki, więc to, jak ona wygląda praktycznie, wynika z tego, jak rozumiana jest liturgia – rozmowa z o. Łukaszem Miśko OP z Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny.
 
Białe Miasteczko 2.0
W całym kraju wypowiedzenia z pracy składają ratownicy medyczni. Jeśli kryzys w polskiej ochronie zdrowia będzie się pogłębiał, to nie tylko nie będzie miał nas kto leczyć, ale nawet udzielić nam pierwszej pomocy.
 
Fala spekulacji i podwyżek
Gaz ziemny jest rekordowo drogi. Wszyscy to odczuwamy w podwyżkach. Są przesłanki, by myśleć, że to efekt działania spekulantów z rynków finansowych.
 
Cysterskie tropy blisko polskiej granicy
Niemcy nie są postrzegane jako kraj atrakcyjny turystycznie. Tymczasem w odległości zaledwie 30 km od Cedyni leży średniowieczna perełka. W sąsiedztwie wsi Chorin zachowały się obszerne pozostałości cysterskiego klasztoru.
 
Kościół–władza–opozycja. Trójkąt wzajemnych korzyści
Miejsce i rola Kościoła w ostatnich latach PRL-u to nie jest rzeczywistość poddająca się prostym interpretacjom. I nie idzie tu bynajmniej o żaden relatywizm, bo wiemy, po której stronie była słuszność i kto zwyciężył.
 
Odkrywanie ukrytego
Szacuje się, że gdyby nie ich dokonania, II wojna światowa potrwałaby dwa, a może nawet trzy lata dłużej. Marian Rejewski, Jerzy Różycki i Henryk Zygalski – najwyższy czas, aby te nazwiska znał każdy.
 
Proroctwa Norwida
Upomina się o prawdę, braterską solidarność oraz uznanie godności każdego człowieka. Mimo upływu 200 lat od narodzin poety, twórczość Cypriana Kamila Norwida jest zdumiewająco aktualna.
 
Szybka wiedza od 20 lat
Dla wielu jest podstawowym źródłem informacji: od historii po loty kosmiczne. Internetowa encyklopedia to jednak coś więcej. To połączenie technologii i działań społecznych.
 

Nowe Towar niedostępny 6,00
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję