WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 41/2021 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2021
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Przewodnik Katolicki” 41/10.10.21
 
Ćwiczenie rozmowy
Proponowana przez papieża „droga podążania razem” wychodzi z tego założenia, że nikt nie powinien być pominięty, a przynajmniej nikt nie powinien czuć się pominięty w tej dyskusji synodalnej – rozmowa z abp. Stanisławem Gądeckim o synodzie, spotkaniu z papieżem i marzeniach o Kościele.
 
Za mocno wyrwaliśmy świętość z codzienności
– Przywykliśmy mówić o świętości jak o jakiejś nadzwyczajnej drodze dla wybranych. A ona jest w codzienności. W odrabianiu lekcji, w pisaniu artykułu, w relacjach w pracy. Dlatego staram się pokazywać to normalne życie – Monika Białkowska o swojej książce Święta ekipa. Inspiracje (nie tylko) dla młodych.
 
Papież na wyciągnięcie ręki
Charyzma Jana Pawła II pociągała wielu młodych ludzi. A jednak dla współczesnych siedemnastolatków Karol Wojtyła jest już tylko postacią historyczną, której nawet nie mieli szansy widzieć na oczy. Co i jak powinniśmy im powiedzieć o papieżu Polaku?
 
Druga strona wydarzeń
George Weigel, znany amerykański pisarz katolicki, nazywany biografem św. Jana Pawła II, stwierdził, że ten dziennik nigdy nie powinien był powstać. Jednak Dziennik więzienny kard. George’a Pella nie tylko został napisany, ale również opublikowany. Trzeba się więc z nim zmierzyć. Nie jest to łatwe zadanie.
 
Różaniec. Modlitwa ewangeliczna
Co tak naprawdę robimy, kiedy odmawiamy różaniec? Zwięźle można by odpowiedzieć, że w ten sposób oddajemy cześć Maryi i prosimy o Jej wstawiennictwo przed Bogiem. Sprawa jednak pogłębia się, gdy weźmiemy pod uwagę, że Paweł VI w adhortacji Marialis Cultus nazywa różaniec „modlitwą ewangeliczną”, całkowicie zwróconą do „centrum” wiary chrześcijańskiej, czyli do Chrystusa.
 
Od włoskich mistrzów do ludowej chaty
Większość obrazów Matki Bożej Różańcowej zawdzięczamy dominikanom. To oni zlecali najprzedniejszym mistrzom malowanie historii o przekazaniu różańca św. Dominikowi Guzmanowi.
 
50 milionów Polaków na 2050 rok?
O tym, że jako społeczeństwo się starzejemy, a wskaźnik dzietności nie daje zastępowalności pokoleń, słyszymy od lat. Czy powstającą lukę powinni wypełniać migranci ze Wschodu?
 
Opłaca nam się być w Unii
Robienie z Unii Europejskiej grupy dobrych ciotek i wujków, którzy przynoszą nam prezenty, jest dziecinne i niepoważne. Równie szkodliwe jest jednak przekonywanie, że państwa z Europy Zachodniej to bezwzględni wyzyskiwacze, których jedynym zamiarem jest wyciśnięcie nas jak cytrynę.
 
Nowe rozdanie
Niemiecka scena polityczna bez Angeli Merkel? Do jej obecności przyzwyczaili się nie tylko wielcy tego świata, ale przede wszyscy jej rodacy. Prawo do głosowania uzyskało całe pokolenie Niemców, którzy nie znali innego kanclerza.
 
Po pierwsze wrażliwość
Duszpasterz to czasem pierwsza i jedyna osoba, do której mogą zwrócić się po pomoc rodzice, którzy utracili dziecko przed urodzeniem – rozmowa z prof. Moniką Przybysz, prelegentką konferencji „Odeszły, aby żyć wiecznie”.
 
Czułość dla siebie
Zrobić sobie herbatę jak dla najbardziej oczekiwanego gościa – z cytryną, imbirem i miodem; iść do toalety wtedy, gdy potrzebujemy, a nie gdy skończymy pisać maila; poleżeć, myśląc o niebieskich migdałach. Niby proste, a jednak czasem łatwiej przychodzi nam troska o innych niż o siebie samych.
 
Wspierające cztery łapy
Polskie prawo sprzyja obecności psa przewodnika i asystującego w przestrzeni publicznej. To, czy ich liczba zwiększy się na naszych ulicach, w dużej mierze zależy od nas samych.
 
Zaproszenie do szkoły
Jeśli myślimy o książkach, na których zbudowana została zachodnia cywilizacja, musimy umieścić wśród nich Regułę świętego Benedykta. Od wieków obrastała w liczne komentarze, będące zbiorem uwag na temat jej stosowania w nowych realiach życia. Jednym z nich jest książka Pawła Milcarka Prosta droga. Notatki do Reguły Świętego Ojca Benedykta.
 
Ślady pozostały
Kinowa opowieść o sprawie Grzegorza Przemyka Żeby nie było śladów pokazuje walkę jego najbliższych o sprawiedliwość. Przypomina nam o wartości bycia zawsze po stronie prawdy.
 

INNE WYDANIA
CENA

6,00 zł

Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję