WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 42/2021 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2021
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
E-BOOK
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Przewodnik Katolicki” 42/17.10.21
 
Twarze peryferii
Serce zmienia miłość – nie nakazy. Mylenie tego jest dziś wielkim problemem naszego Kościoła, który ma rozbudowane struktury, lecz w sytuacji, gdy trzeba się spotykać na peryferiach, one nie działają – rozmowa z bp. Arturem Ważnym, biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej.
 
Jedno zło, różne podejścia
Ogłoszony niedawno we Francji raport Niezależnej Komisji ds. Nadużyć Seksualnych wobec Małoletnich i Osób Niesamodzielnych w Kościele skłania do pytań, jak z problemem radzą sobie katolicy w innych krajach.
 
Nowe zadania wychowawców
Wraz ze zmianami społecznymi i malejącą liczbą kandydatów do seminarium zmienia się sposób formacji kleryków. W Polsce opublikowano nowe dyrektorium, wprowadzono obowiązkowy rok propedeutyczny. Jak za tymi zmianami idą zmiany w sposobie pracy wychowawców? O tym w rozmowie z ks. Sławomirem Sosnowskim, rektorem łódzkiego seminarium.
 
Czemu służy powtarzanie słów?
Powtarzanie modlitw łatwo przeradza się w rutynę i nudę. Powodem jest zwykle nieobecność kontemplacji. Ten wymiar jest fundamentem, sercem modlitwy różańcowej. Odmawianie „Zdrowaś Maryjo, „Ojcze nasz” i „Chwała Ojcu” to kanwa dla obrazu, jakby muzyczny podkład. Gdy zaczynamy dziesiątkę z konkretną tajemnicą, chodzi o to, by wypowiadane słowa trzymały nasz umysł na wodzy.
 
Różaniec z refrenem
Jedną z form odmawiania różańca jest tzw. różaniec z dopowiedzeniami. Znany przede wszystkim w środowiskach oazowych, może być inspiracją do pogłębienia tej modlitwy w innych wspólnotach.
 
Co będzie dalej?
Tak naprawdę Unia Europejska nie stawała jeszcze przed takim wyzwaniem, jakim jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego, więc do końca nie wiadomo. Cały ten konflikt nie jest jednak dobry dla Polski.
 
Sumienie lekarza, sumienie matki
Hiszpańscy ginekolodzy coraz częściej odmawiają przeprowadzenia legalnych aborcji. Powołują się na tzw. sprzeciw sumienia. – Jesteśmy lekarzami i jako tacy mamy pomagać ludziom żyć, a nie decydować, kto ma umrzeć, a kto nie – mówią.
 
Księdza Jerzego dojrzewanie do świętości
Choć w latach 70. ks. Popiełuszko nie miał kontaktu z opozycją, niedługo później – za sprawą swej zwyczajności i szczerości – trafił do wrażliwości milionów.
 
Czy doczekamy się wnuków?
Doskonała miłość czasem nie przychodzi aż do pojawienia się pierwszego wnuka – mówi walijskie przysłowie. Na tę doskonałą miłość musimy jednak zapracować, wspierając pozytywnie nasze dorosłe dzieci w ich planach poszerzenia rodziny. Jak to robić?
 
Dekalog ciągle ma znaczenie
Sam talent przychodzi z góry i objawia się na różne sposoby, ale rodzina to święta sprawa. To jest absolut i dlatego w pewnej chwili musiałem postanowić, gdzie i jak chcę żyć – rozmowa z Józefem Skrzekiem, multiinstrumentalistą, wokalistą i kompozytorem.
 

Do otwarcia zakupionych plików niezbędny jest program lub aplikacja do czytania e-booków. W trakcie transakcji plik zostanie zabezpieczony indywidualnym znakiem wodnym i wysłany na adres poczty elektronicznej podany podczas składania zamówienia.

INNE WYDANIA
CENA

6,00 zł

Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

E-book
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję