WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 43/2021 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2021
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
E-BOOK
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Przewodnik Katolicki” 43/23.10.21
 
Nie dla koneserów
Papież zdaje się w synodzie oczekiwać cudu. Jeśli on w to wierzy – spróbujmy iść za nim. Nie mamy już nic do stracenia. Zyskać możemy cud żywego Kościoła. Bo rozpoczynający się synod dotyczy synodalnego stylu życia Kościoła: tego pierwszego i podstawowego elementu, który odróżniać ma Kościół od korporacji.
 
Człowiek się nie poświęca
Dawniej bycie misjonarzem rozumiało się jako pójście do pogan, udzielanie chrztu i katechizację. Dziś głosi się Chrystusa głównie przez czyny, każdy więc swoją pracę może traktować jako misję – rozmowa z Heleną Pyz, lekarką pracującą w Indiach.
 
Świeccy, nadszedł wasz czas!
Można odnieść wrażenie, że świeccy w Kościele wciąż stanowią problem. Nadal częste jest przeciwstawianie ich duchownym. Czy jest szansa na istotną i trwałą zmianę w tej sprawie?
 
Metoda modlitwy na różańcu
Kiedy słyszymy, że różaniec to modlitwa, która angażuje całego człowieka, łącząc rozważanie tajemnic z równoczesnym odmawianiem pewnych stałych formuł, może ogarnąć nas zakłopotanie. W jaki sposób pogodzić ze sobą tyle elementów, a przy tym zachować skupienie? Czy to możliwe, aby w jednym momencie wypowiadać słowa i rozważać?
 
Przygotujmy się na wyższe raty
Obecny wzrost stóp procentowych podwyższy raty kredytów za mieszkania o kilkadziesiąt złotych. Jednak powrót do stóp sprzed pandemii będzie już kosztować kredytobiorców nawet kilkaset złotych miesięcznie. Koniecznie trzeba mieć to na względzie, zaciągając obecnie kredyt mieszkaniowy. Żeby nie mieć potem podobnych problemów co frankowicze.
 
Ryzyko warte Nobla
Za działania na rzecz ochrony wolności słowa, która jest warunkiem demokracji i trwałego pokoju – tak uzasadniono przyznanie nagrody rosyjskiemu dziennikarzowi i jego koleżance po fachu z Filipin. Na terytorium Federacji Rosyjskiej ginie średnio ośmioro dziennikarzy rocznie. Ilu zaś zostało pobitych, aresztowanych, szantażowanych, tego policzyć nie sposób.
 
Papierowy armagedon
W drukarniach brakuje papieru, coraz trudniej o kartony do pakowania przesyłek zamówionych online, niełatwa jest sytuacja na rynku papierowych opakowań. Przyczyn obecnego kryzysu jest wiele, ale już wiadomo, że musimy przygotować się na podwyżki.
 
Siła i słabość
Polityczne zaangażowanie ludzi Kościoła było niegdyś słusznym i zrozumiałym elementem walki z komunistyczną dyktaturą. Dziś bywa świadectwem niezrozumienia, czym są demokratyczne państwo i społeczeństwo i jakie są w nich granice jego misji.
 
Para w gwizdek
Niestety, w szkole nie chodzi najczęściej o uczenie się i rozwój, bardziej zależy nam tym, do czego instytucja ta została powołana w pierwszej kolejności przed dwoma wiekami: na dyscyplinowaniu, wytwarzaniu nastawienia posłusznego, biernego – rozmowa z Mikołajem Marcelą o tym, jakich zmian potrzebuje szkoła.
 
Jak wprowadzać zmiany
Ile rzeczy zrobiłeś dziś od rana odruchowo, automatycznie? Duża część z nich to twoje nawyki – korzystne lub nie: poranne mycie zębów, śniadanie, pierwsza, druga kawa w pracy, serial po południu. Ile z tych nawyków ci służy, a które chciałbyś zmienić? A co ze zmianami wprowadzanymi na szerszą skalę? Jak zachęcić do zmian siebie i innych?
 
Głos uchodźcy
U podstaw pisarstwa Abdulrazaka Gurnaha, tegorocznego laureata literackiego Nobla, znajduje się jego doświadczenie jako uchodźcy. Bohaterowie jego książek są rozdarci pomiędzy kulturami, kontynentami, pomiędzy życiem, jakie mieli, i tym, które ich czeka.
 
Prawda o ludziach i ich życiu
Po Zofii Rydet zostało bardzo wiele. Wiele twarzy, wnętrz, przedmiotów, domów. Został cykl niemający odpowiednika w polskiej fotografii dokumentalnej.
 
Sami swoi?
Komedia Sami swoi Sylwestra Chęcińskiego kultowość zawdzięcza nie tylko świetnym kreacjom aktorskim i ponadczasowemu humorowi. Dla zdecydowanej większości widzów film był czymś więcej – wspomnieniem doświadczeń ich własnych rodzin. Tę wspólną pamięć dzieli aż 10 milionów Polaków, którym przyszło żyć na tak zwanych Ziemiach Odzyskanych.
 

Do otwarcia zakupionych plików niezbędny jest program lub aplikacja do czytania e-booków. W trakcie transakcji plik zostanie zabezpieczony indywidualnym znakiem wodnym i wysłany na adres poczty elektronicznej podany podczas składania zamówienia.

INNE WYDANIA
CENA

6,00 zł

Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

E-book
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję