WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 44/2020 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2020
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
E-BOOK
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Wyrok Trybunału… i co dalej?
Reakcje na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, uchylającego eugeniczną przesłankę do aborcji, są skrajnie różne. Obrońcy życia i osoby nie kryją satysfakcji, inni z kolei mówią o zamachu na kobiety i wolność.
 
Szarość, którą przenika światło przyszłości
Zapytałam moich uczniów: kiedy zaczyna się życie wieczne? Prawie wszyscy odpowiedzieli, że po śmierci. I wtedy zrozumiałam, że przed nimi ważne odkrycie: wszystko zaczyna się teraz.
 
Lęk przed sądem ostatecznym
To przerażająca świadomość, że nasza wolność decyduje o naszej wieczności. Tego lęku – pisze Ratzinger – nie może opanować rozum, może to sprawić tylko obecność kogoś kochającego.
 
Skrupuły są duchowym schorzeniem
Zmagało się z nimi wielu świętych. Chodzi o niezwykle subtelną pokusę, która objawia się w rozdzierającym serce wewnętrznym zamieszaniu i męczących trudnościach z właściwą oceną, co jest grzechem, a co nie.
 
Papieskie wycinanki
Papież Franciszek nie zmienił ani odrobinę nauczania Kościoła w kwestii małżeństw i homoseksualizmu. Dlaczego więc przez kilka październikowych dni cały świat tym się zajmował?
 
Dwa rynki pracy
W Polsce istnieją dwa rynki pracy: jeden względnie stabilny i bezpieczny, drugi pełen niepewności i pozbawiony zabezpieczenia. Przez lata tolerowaliśmy tę sytuację, dziś pandemiczny kryzys wystawia nam za to rachunek.
 
Białorusini odkrywają siebie
Białorusini byli mniejszością we własnym kraju. Budowanie demokracji i białoruskiej tożsamości z takim dziedzictwem to zadanie dramatycznie trudne. Chcieli je podjąć.

Pożary nie zagoją ran
Zdjęcia płonących kościołów w Chile obiegły cały świat. Była to kulminacja antyrządowych zamieszek w kraju. Skąd w Chilijczykach tyle gniewu i dlaczego kierują go przeciw Kościołowi?
 
Akt nieostatniej woli
Nie traktujmy testamentu jako aktu ostatniej woli. Potraktujmy go jako jeden z wielu dokumentów, które sporządzamy na wypadek, gdyby coś nam się stało – rozmowa z Eweliną Szeratics o pozytywnych skutkach zapobiegliwości i o tym, jak rozmawiać z bliskimi o podziale majątku.
 
Bliscy odchodzą bez nas
Jak pogodzić się ze śmiercią, kiedy nie można pożegnać umierającej osoby? W czasie pandemii to wcale nie należy do rzadkości.
 
W Kenijczykach jest wiele radości
Pomysł był prosty: rozdać dzieciom aparaty fotograficzne. Efekt? Niezwykłe fotografie pokazujące codzienność podopiecznych domu dziecka w kenijskim Kathonzweni.
 
I piękne, i straszne
Kontrasty. Wieczne marmury i dodatki z różnych tworzyw. Kwiaty wkłada się tutaj często w pokaźne plastikowe wazony, zamyka w wymyślne kopuły z pleksi. „Bojarskie” cmentarze Moskwy.
  

Do otwarcia zakupionych plików niezbędny jest program lub aplikacja do czytania e-booków. W trakcie transakcji plik zostanie zabezpieczony indywidualnym znakiem wodnym i wysłany na adres poczty elektronicznej podany podczas składania zamówienia.

INNE WYDANIA
CENA

6,00 zł

Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

E-book
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
 • KONTAKT Z NAMI

  tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

  tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

  tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
  Plac Wolności 1

  tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

  e-mail sklep@swietywojciech.pl

  Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję