WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 44/2021 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2021
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
E-BOOK
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Przewodnik Katolicki” 44/31.10.2021
 
Mamy nadzieję zbawienia
W momencie śmierci spotykamy się z Chrystusem, który nas osądza. Eschatologia mówi o tzw. sądzie szczegółowym. Ten sąd rodzi problem, bo jest jeszcze sąd ostateczny. Czyżbyśmy byli sądzeni dwa razy? – rozmowa z ks. prof. Bogdanem Ferdkiem.
 
Ostateczna obecność
Psychika i podejście pacjenta mają duży wpływ na ten ostatni moment. Dobrze byłoby, gdyby pacjent spróbował wcześniej nadać sens chorobie i cierpieniu, którego doświadcza – rozmowa z prof. Wojciechem Leppertem o umieraniu i sposobach na złagodzenie lęku w ostatnich momentach życia.
 
Zawsze gotowy wysłuchać
Przemieniając swoich parafian w zintegrowaną i działającą razem wspólnotę, bł. ks. Michael McGivney nie zapominał, że każdy ma swoją własną historię. Poświęcał więc dla nich czas nie tylko jako społecznik i organizator, lecz także indywidualny opiekun i kierownik duchowy.
 
Ku Kościołowi synodalnemu. Towarzysze podróży
Włączając się w synodalną drogę słuchania i mówienia, rozpoczynamy prezentację wypowiedzi różnych osób na wskazane w Vademecum synodu tematy. Pierwszy zatytułowany jest Towarzysze podróży. W jaki sposób jesteśmy wezwani, aby wzrastać jako towarzysze? Mówią o tym bp Adrian Galbas i Magdalena Kędzierska-Zaporowska.
 
Sieć pełna modlitwy
Coraz więcej elementów naszego życia przenosi się do internetu – byłoby dziwne, gdyby zabrakło w nim modlitwy. W styczniu 2019 r. papież Franciszek uruchomił internetową platformę modlitwy pod nazwą „Click To Pray” a w październiku br. uruchomiona została „Click To Pray 2.0”, która ma też pomagać we włączeniu się w zainicjowany 10 października proces synodalny.
 
Teraz i w godzinę śmierci
Chociaż u zarania różańca leży praktyka indywidualnego odmawiania samego „Zdrowaś Maryjo” wypracowana w życiu mniszym, to jednak z czasem ewolucja tej modlitwy doprowadziła do przekonania, że jest to zawsze modlitwa wspólnoty Kościoła.
 
(Nie)wiara w wielkim mieście
Jeśli ktoś przeprowadza się do miasta, to od nowa buduje swoją pozycję. Każdy człowiek ma potrzebę przynależności do grupy, a w dużych ośrodkach Kościół jest tylko jedną z wielu możliwości – rozmowa z Martą Smagacz-Poziemską.
 
Krótkie życie nad Wisłą
Pandemia nie jest jedyną przyczyną recesji długości życia w Polsce. Przez lata stawialiśmy osobiste bogacenie się ponad zdrowiem publicznym, a teraz przychodzą bardzo przykre tego efekty.
 
Jestem, żeby nakarmić
Jest 10 lutego 2017 roku. W sprawie Cédrica Herrou w sądzie w Nicei zapada wyrok pierwszej instancji w sprawie o pomaganie w nielegalnym wjeździe, przemieszczaniu się i pobycie cudzoziemców we Francji. Sprawa zakończy się w marcu 2021 r. w Sądzie Kasacyjnym – dopiero po czterech latach walki Francja ostatecznie przyzna, że bycie człowiekiem i zachowanie się po ludzku jest legalne.
 
Oczy na Glasgow
Decyzje podjęte na rozpoczynającej się w niedzielę 31 października konferencji klimatycznej będą miały kolosalne znaczenie w perspektywie najbliższej dekady. Niestety to jedna z tych sytuacji, w której brak decyzji także jest decyzją.
 
Xi na Dachu Świata
Wizyta przywódcy Chin w Tybecie ma wymiar większy od historycznego, bo wręcz cywilizacyjny. Chodzi o Kolej Syczuańską, której kluczowy odcinek budowy otworzył właśnie pierwszy sekretarz Xi Jinping.
 
Dzieci Maharadży
Dzieci Maharadży, czyli Fajna Ferajna w Indiach to niezwykła historia 10-letniego Wiesia, jednego z tysiąca polskich dzieci, które z piekła II wojny światowej ocalił indyjski maharadża – Jam Saheb. Historia z dalekich Indii pokazuje, że pod każdą szerokością geograficzną są ludzie, którzy chcą czynić dobro. Mimo wszystko.
 
Noc pełna Chopina
Czy to pandemia sprawiła, czy zbieg innych okoliczności, fakt, że tegoroczny Konkurs Chopinowski był wyjątkowy pod wieloma względami. Wyjątkowo wielka była publiczność, także ta online, wyjątkowy był poziom artystyczny uczestników i wyjątkowe skupisko bardzo młodych talentów z całego świata.
 

Do otwarcia zakupionych plików niezbędny jest program lub aplikacja do czytania e-booków. W trakcie transakcji plik zostanie zabezpieczony indywidualnym znakiem wodnym i wysłany na adres poczty elektronicznej podany podczas składania zamówienia.

INNE WYDANIA
CENA

6,00 zł

Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

E-book
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję