WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 45/2020

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Przewodnik Katolicki” 45/8.11.2020
 
Dlaczego nie pójdę na Strajk Kobiet
Najważniejszy postulat organizatorów trwających protestów dotyczy tzw. praw kobiet. Jednym z nich jest „prawo do aborcji”. By osiągnąć swój cel, protestujący są gotowi posuwać się do barbarzyńskich metod.
 
O Rzecz bardziej Pospolitą
Czy po werdykcie Trybunału Konstytucyjnego Polska stała się lepsza? Wystarczy wyjrzeć za okno, żeby zorientować się, że nie. Wypracowanie więc wspólnego przez obie izby parlamentu rozwiązania mogłyby stać się podstawą nowej stabilizacji.
 
Krzyk o rozmowę
Choć niektórym wyda się to niemożliwe, ostatnie protesty mogą w swej istocie być alarmującym wołaniem o dialog. Adresowanym również do Kościoła krzykiem, który ma przerwać nieznośną już ciszę i brak rozmowy.
 
Uśpiona czujność
Krytyczny błąd Kościoła w Polsce polegał na tym, że ucieszył się samą zmianą prawa, a pominął fakt, jakimi metodami zostało ono wprowadzone. Ta historia­ jednak – choć brzmi to dzisiaj życzeniowo – może mieć świetlany finał.
 
Współczucie to za mało
„Jestem przekonana, że nikt nie chciałby być w skórze rodziców dzieci z głęboką niepełnosprawnością. Mimo że jestem bardzo blisko nich, nie wyobrażam sobie siebie w takiej roli”. Rozmowa z Justyną Tyrakowską, pedagogiem specjalnym o potrzebie pomocy dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną i potencjale Kościoła gotowym do odkrycia.
 
Tajemnica Chiary
Najpierw córka z bezczaszkowiem, potem synek bez nóg, wreszcie zupełnie zdrowy drugi syn, dla życia poświęciła własne. Takiej historii zwykle słucha się ze współczuciem. Z Chiarą Corbellą Petrillo jest jednak inaczej, bo i ona przeżywała to inaczej niż wszyscy.
 
Do szkoły marsz!
Francuzi likwidują nauczanie domowe. Zapowiedź prezydenta Macrona poruszyła dziesiątki tysięcy francuskich rodziców. W tle tego konfliktu czai się również problem o wiele istotniejszy: stosunek państwa do wolności obywatelskich.
 
Pacjent nie jest samotna wyspą
Na korzyść leczenia środowiskowego przemawia fakt postępu farmakoterapii, leki działają szybciej, są skuteczniejsze i bezpieczniejsze, dzięki czemu pacjenci nie są skazani na wielomiesięczną izolację połączoną z podawaniem leków. Rozmowa z prof. Piotrem Gałeckim o nadziejach na zmiany systemie opieki psychiatrycznej.
 
O Komendancie wciąż na nowo
Józef Piłsudski był wielki. Także dlatego, że był tragiczny. Mało kto zdaje sobie sprawę, że sam oceniał swoje życie jako przegrane. On, którego kreowano na wskrzesiciela i zbawcę Polski.
 
Historia z przeszłości
Kordon policji i wojska otaczał krakowskie kościoły przed atakującym je tłumem. Brzmi aktualnie? A to opis sytuacji sprzed ponad 150 lat. Sytuacja jednak zadziwiająco przypomina tę dzisiejszą. W lipcu 1869 r. Kraków stał się centrum jednych z większych wystąpień antyklerykalnych w Europie. Pisano o tym wszędzie.
 
Nowe Towar niedostępny 6,00
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję