WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 45/2021

„Przewodnik Katolicki” 45/7.11.2021
 
Jak „wybuchła” Polska
11 listopada 1918 r. niepodległość nie spadła nam z nieba. Poprzedziła ją cierpliwa „gra na dwa fortepiany”, którą Polacy toczyli z walczącymi ze sobą wzajemnie potęgami.
 
Kto jest patriotą?
Co to znaczy dziś w Polsce: być patriotą? Płacić podatki i sprzątać po swoim psie? Czy iść w marszach pod biało-czerwoną, ze znakiem Polski Walczącej na koszulce?
 
Sobór watykański III?
Myśl o kolejnym soborze powraca co jakiś czas w kościelnej dyskusji. Jedni uważają, że nie jest potrzebny, inni wręcz przeciwnie – że jest konieczny. Czy rozpoczęty właśnie synod jest wstępem do kolejnego soboru?
 
Jezus w Ewangeliach
Jeżeli cokolwiek wiemy o Jezusie, to dzięki Nowemu Testamentowi. Czytając bez uprzedzeń relacje zawarte w Ewangeliach, zyskujemy stopniowo coraz wyraźniejszy obraz osoby Jezusa. A ona wywołuje fascynację po dziś dzień.
 
Nadal nie szanujemy wody
Ci, którzy są właścicielami gruntów, powinni dbać o to, aby każda kropla wody ściekająca z ich dachów spłynęła do gleby, a nie np. na wyłożone kostką brukową podwórko. A wszyscy powinniśmy pamiętać o tym, aby nie zaśmiecać cieków wodnych, nie zakopywać śmieci i niebezpiecznych substancji – rozmowa z prof. dr hab. Janem Przybyłkiem. 
 
Mieszkanie od zaraz
Dla kryzysu mieszkaniowego Polski Ład jest tylko plastrem na ranę. Ułatwi dostęp do kredytów rodzinom bez oszczędności, ale konsekwencją będą wyższe raty, a także ogólny wzrost zadłużenia polskich gospodarstw domowych.
 
Transformacja energetyczna może wzmocnić naszą gospodarkę
Często mówi się, że potrzebujemy stabilnego źródła energii, ale to myślenie „po staremu”. Potrzebujemy stabilnego systemu energetycznego, a precyzyjniej: zapewniającego tyle energii – wtedy i w takiej formie – ile jest potrzebne. Rozmowa z Marcinem Popkiewiczem, fizykiem jądrowym, analitykiem megatrendów, popularyzatorem nauki specjalizującym się w klimatologii i energetyce.
 
Męczennik demokracji
Politykę traktował jako służbę społeczności, która wybrała go na posła, a nie okazję do zdobycia władzy dla władzy. Głęboko wierzący katolik, ukochany ojciec piątki dorosłych już dzieci sir David Amess został zasztyletowany.
 
Kameralna edukacja
Nie ma takich form edukacji, które byłyby dobre dla każdego. W mikroszkole odnajdą się zwłaszcza dzieci, które się gubią – na wiele różnych sposobów – w wielkich szkołach. Tu, w małej grupie mogą odżyć – rozmowa z Pauliną Krześniak, nauczycielką w mikroszkole.
 
Uważny umysł
Jak często myślisz o tym, co jest jeszcze do zrobienia albo co zrobiłeś, a mogłeś zrobić lepiej? Dla części z nas prawdziwe będzie stwierdzenie, że żyjemy bardziej w przeszłości lub przyszłości niż w chwili obecnej. Jeśli to prawda również o tobie, być może uważność może być twoim sprzymierzeńcem.
 
Czy Bóg istnieje?
Dwieście lat temu, 11 listopada 1821 r., urodził się w Moskwie Fiodor Dostojewski. Genialny pisarz, który penetrował ciemne zakamarki duszy i jak nikt inny potrafił pokazać całą złożoność natury człowieka.
 
Miasto milczących świadków
W przypadku odkryć w tym miejscu, wszystkie opatrywane są nagłówkami: „spektakularne” i „unikatowe”. Nic dziwnego. Pompeje, przed wiekami w jednej chwili pogrzebane sześciometrową warstwą wulkanicznego pyłu, nie przestają odkrywać swoich tajemnic.
 

INNE WYDANIA
CENA

6,00 zł

5,00 zł

Nowe Towar niedostępny 6,00
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

o.Amorth Gabriel

KSIĄŻKA

29,90 zł

17,90 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję