WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 46/2021 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2021
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Przewodnik Katolicki” 46/14.11.2021
 
Rekolekcje z ubogimi
Franciszek mówi, że prawdziwa troska o ubogich to coś więcej. To dostrzeżenie, że my możemy uczyć się od nich. V Światowy Dzień Ubogich w Polsce przebiegać będzie w cieniu wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej.
 
Bez jednej jaskółki wiosna też zawita
To wyjątkowy rok w Polsce. Aż trzy beatyfikacje. Do beatyfikowanych matki Róży Czackiej i kard. Stefana Wyszyńskiego już wkrótce dołączy młody śląski ksiądz – Jan Macha. Został stracony jako członek polskiej podziemnej organizacji, jednak istotą jego działań nie była walka, ale praca charytatywna.
 
Osoby rozwiedzione to nie katolicy drugiej kategorii
W Kościele trwa Rok Rodziny. Jego istotnym elementem ma być ponowne wczytanie się w adhortację Amoris laetitia. Mówi ona o pięknie życia rodzinnego. Ale też i o tych, którym życie rodzinne się rozpadło. Jakie jest ich miejsce w Kościele?
 
Co się dzieje podczas spowiedzi?
Spowiedź jest znakiem uzdrowienia. A najgorszą rzeczą, jaką moglibyśmy zrobić, jest zredukowanie jej do formalnego rytuału oczyszczenia siebie na podobieństwo prania brudnych ubrań w pralce.
 
Odkryjmy Jezusa, o którym opowiada Biblia
Jeżeli chcemy sprawić, by chrześcijaństwo było do zaakceptowania dla ludzi naszych czasów, ale zafałszowujemy tę religię, pozbawiając ją historycznego fundamentu i prawdy o Zmartwychwstaniu, to jakie chrześcijaństwo nam pozostanie? Rozmowa z Rolandem Wernerem, autorem książki Fascynacja Jezusem.
 
Ani jednej więcej
To, co stało się w szpitalu w Pszczynie, zdarzyć się nie powinno. Jednak sprowadzanie problemu do ustawy antyaborcyjnej może maskować inny problem, który mógł tu mieć znaczenie.
 
Podatkowy nie-ład
Polski Ład nie będzie rewolucją. Da trochę oddechu mniej zarabiającym, jednak ich miesięczne zyski nie przekroczą 150 zł. Równocześnie ściągnie nieco więcej danin z najbogatszych. Z szumnych zapowiedzi wyszedł kapiszon.
 
Spirala przemocy
Tysiące ludzi zatrzymywanych za sam wygląd przez policję, setki z nich torturowane i mordowane, dziesiątki wrzucane żywcem lub po śmierci z mostu w środku milionowego miasta. Takie rzeczy działy się równo 60 lat temu w… Paryżu.
 
Cyfrowa profilaktyka
Powinniśmy skończyć z nieprzynoszącą żadnych korzyści profilaktyką opartą na strachu, która jest reliktem poprzedniego wieku, bo ona nie przybliża nas do celu – rozmowa z prof. Jakubem Andrzejczakiem o podwyższonej tolerancji na przemoc, serialu Squid Game i wyzwaniach cyfrowego świata.
 
Rodzic pro-life: pół kroku za dzieckiem
Co chwilę wraca pytanie, jak zachęcać młodzież do postawy szacunku wobec każdego człowieka: chorego, biednego, upokorzonego, starego i nienarodzonego. Odpowiedź może być jedna: własną postawą i towarzyszeniem z miłością.
 
Zaproszenie do stołu
Ostatnia wieczerza to jakby układanka, w której brakuje jednego elementu. To każdy z nas może zdecydować, czy do niej dołączy. Neowitraż Piotra Franciszka Barszczowskiego, nagrodzony złotym medalem na XVIII Biennale Sztuki we Florencji, proponuje nowy układ kompozycji, niespodziewaną perspektywę.
 

INNE WYDANIA
CENA

6,00 zł

Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję