WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 47/2020 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2020
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
E-BOOK
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

 
Franciszku, odbuduj nasz Kościół
Choroba jest rozległa, ale lekarstwo jest w zasięgu ręki. Jest nim papież Franciszek, który stanął na czele Kościoła w czasie, kiedy potrzebuje on głębokiej reformy. Przenikliwa intuicja Ojca Świętego, który przygotował nas na tę burzę, dzisiaj powinna być tym bardziej doceniona.
 
Wiary nie traci się łatwo
Media alarmują, że Kościół w Polsce w błyskawicznym tempie traci wiernych. Czy mamy do czynienia z masowym odchodzeniem od wiary? Za każdym razem, gdy wydawało się, że z powodu obecnego w Kościele w wielkim natężeniu zła, które mogłoby usprawiedliwiać masowe porzucanie wiary, działo się coś niesamowitego.
 
Raport nadziei
Raport w sprawie McCarricka pokazuje fakty, ale również każe stawiać pytania. Co ważniejsze jednak, jest raportem wielkiej nadziei. Pokazuje słabości po to, żeby się z nimi zmierzyć, zadośćuczynić krzywdom i nigdy więcej nie pozwolić na powtórzenie tych błędów.
 
W obronie ludu
Pandemia dostarczyła nowych dowodów na to, że najboleśniej skutki kolejnych kryzysów odczuwają ubodzy i wykluczeni. Globalny kryzys skłania do proponowania nowych środków obronnych dla najbiedniejszych. Inspirację daje papież Franciszek.
 
Boleśnie owocna przyjaźń
Z osobami niewierzącymi lub niepraktykującymi bywa trudna. Nie wiemy, czy odmienność światopoglądową mamy tolerować, czy uczciwiej byłoby nawracać. Ewangeliczna odpowiedź jest zupełnie inna.
 
Do szczęścia daleka droga
Nawet jeśli szczepionka Pfizera okaże się panaceum na pandemię COVID-19, to rozdysponowanie jej do wszystkich osób będących w grupach ryzyka będzie nie lada zadaniem.
 
Jak nie dać się mediom
W zaledwie 30 dni dostajemy podobną ilość emocji, bodźców, danych, wiedzy, ile w ciągu całego życia przeżywali nasi przodkowie. Nie radzimy sobie z tym. Dziś korzystanie z mediów wymaga wysiłku. Zwłaszcza jeśli nie chcemy dać się manipulować.
 
Kłopoty z równością
Nie musimy zgadzać się na unijne pomysły zawarte w strategii na rzecz równości osób LGBT+. Ale w sferze właściwego traktowania osób o skłonnościach homoseksualnych mamy jeszcze całkiem sporo do zrobienia.
 
Walka o dwa życia
Pośród wielu historii przypomnianych w ostatnich tygodniach ta jest szczególna. W najtrudniejszym momencie swojego życia Agata Mróz-Olszewska, wraz z mężem, pokazała całemu światu walkę o życie swojej nienarodzonej córki i własne.
 
Seksoholizm wciąż jest tematem tabu
Doświadczyli w swoim życiu bezsilności. Zmagali się z żądzą, która zmieniała ich funkcjonowanie. Zrozumieli, że sami sobie nie poradzą. Opowiedzieli o swoim uzależnieniu, mimo że wciąż jest ono tematem tabu.
 

Do otwarcia zakupionych plików niezbędny jest program lub aplikacja do czytania e-booków. W trakcie transakcji plik zostanie zabezpieczony indywidualnym znakiem wodnym i wysłany na adres poczty elektronicznej podany podczas składania zamówienia.

INNE WYDANIA
CENA

6,00 zł

Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

E-book
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
 • KONTAKT Z NAMI

  tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

  tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

  tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
  Plac Wolności 1

  tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

  e-mail sklep@swietywojciech.pl

  Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję