WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 48/2021

„Przewodnik Katolicki” 48/28.11.2021
WYDANIE Z MODLITEWNIKIEM

 
Adwent, który boli
Papież Benedykt pisał o „eucharystycznym stylu życia”. Chrześcijaństwo nie polega na deklaracjach, ale na tym, żeby ludzie przemienieni Eucharystią szli w świat i przemieniali go swoją obecnością. Tegoroczny Adwent chcemy przeżyć tak, by „eucharystyczny styl życia” stał się naszym stylem. Żeby słowo stało się Ciałem w naszej codzienności.
 
Dostrzec, usłyszeć, przyjąć
Chcemy być wewnątrz Kościoła, nie chcemy być obok. I mam nadzieję, że rozmowy synodalne coś zmienią – rozmowa z Joanną Woloch, autorką listu do kapłanów od rodziców osób z niepełnosprawnościami.
 
Komunia Święta bez polityki
Fakt, że aktualny prezydent Stanów Zjednoczonych jest katolikiem, być może przyspieszył zajęcie się przez amerykańskich biskupów sprawą Eucharystii w życiu Kościoła. Ale czy spowodował jakieś drastyczne decyzje?
 
Feminizm po chrześcijańsku
Każda z nas pracuje w swoim zawodzie. Są wśród nas ekonomistki, inżynierki, artystki. Zajmujemy się m.in. troską o samotne matki oraz rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji – z s. Veroniką Gáal ze Stowarzyszenia Sióstr Służby Społecznej.
 
Co to jest grzech?
Już Pius XII stwierdził, że „największym grzechem dzisiejszego świata jest to, że ludzie zaczęli zatracać poczucie grzechu”. Przyczyny tego procesu są wielorakie. Z przykrością trzeba jednak przyznać, że także i my, wierzący, dołożyliśmy do tego gmachu niemałą cegiełkę.
 
Długa praca nie popłaca
Trudno zarzucać Polakom brak pracowitości. Pod względem liczby godzin pracy jesteśmy w europejskiej czołówce, a tysiące zatrudnionych spędza w pracy ponad 50 godzin tygodniowo. Długa praca w Polsce to jednak problem, a nie powód do dumy.
 
Ponad głowami Polaków
Dzisiejsza izolacja Warszawy na polu dyplomatycznym wynika ze skłonności rządzących do samoizolowania. Ale powiedzmy szczerze: czy gdyby premierem był ktoś inny, sytuacja wyglądałaby inaczej? Czy „samoloty” z Berlina i Paryża do Moskwy lojalnie lądowałyby najpierw na Okęciu?
 
Las przyszedł do nas
– W grupie są ludzie, którzy wcześniej się nie znali, ale to, co się dzieje, mocno ich spaja. Stworzyła się legalna, oddolna i trochę „konspiracyjna” struktura. Ale bardzo ważne jest podkreślenie, że działamy w granicach prawa. Pomaganie jest legalne: udzielenie pierwszej pomocy medycznej, humanitarnej, prawnej i dokumentacja sytuacji napotkanych grup – to są najważniejsze zadania – rozmowa z dr Katarzyną Sztop-Rutkowską, koordynatorką Grupy Granica Białystok.
 
Na wyspie Świętego Barnaby
Na Cyprze Barnaba czczony jest jako święty zarówno przez katolików, jak i prawosławnych. Relacje między tymi dwoma wyznaniami uznać można za wzorowe. Pielgrzymujący na wyspę Franciszek spotka się i z jednymi, i z drugimi.
 
Gdy dorośli okłamują dzieci
Dzieci, które są okłamywane przez dorosłych, same zaczynają kłamać. Co gorsza, mogą się u nich rozwijać zachowania antyspołeczne i agresywne. Czy dotyczy to tylko oszustw, czy też tzw. białych kłamstw?
 
Online z Bogiem
– Najnowsza płyta zespołu Małe TGD mówi o relacjach, także tych, których doświadczaliśmy w czasie lockdownu. To jest trochę smutne i trochę śmieszne, ale jak dzieciaki mówiły, że chcą wrócić do szkoły, to ja nie mogłem uwierzyć – rozmowa z liderem zespołu Małe TGD Piotrem Nazarukiem.
 

INNE WYDANIA
CENA

6,00 zł

5,00 zł

Nowe Towar niedostępny 6,00
NASZA
CENA
6,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Brak

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników

CI, KTÓRZY WYBRALI TEN PRODUKT, KUPILI TAKŻE:

Święty Mikołaj z Miry
Święty Mikołaj z Miry

Best
seller

-15%

Eliza Piotrowska

KSIĄŻKA

25,90 zł

21,90 zł

Claus-Peter Marz

KSIĄŻKA

20,00 zł

5,00 zł

ks. Jan Twardowski

KSIĄŻKA

14,90 zł

12,90 zł

Claus-Peter Marz

KSIĄŻKA

20,00 zł

5,00 zł
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję