WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 49/2020 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2020
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj:
E-BOOK
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE


 
Uczuciowe uwikłania w grzechy
Każdy z nas popełnia swoje „ulubione” grzechy. Ta specyfika grzeszenia zależy od naszej historii, konstrukcji psychicznej, słabości, zranień, wychowania i od wielu innych czynników.
To, co powstrzymuje nas przed całkowitym zerwaniem z grzechem, bywa dla nas nieświadome. Samemu trudno to zauważyć.
 
Nadzieja w nocy Kościoła
Benedykt XVI wskazuje cztery miejsca, w których możemy się ćwiczyć w nadziei. Pierwszym jest modlitwa, drugim działanie. Chrześcijaństwo to zadanie, to przyszłość, która jest przed nami. Od działań, może małych, ale podejmowanych z miłością, zależeć będzie w dużej mierze to, kiedy skończy się ciemna noc Kościoła, w jakiej jesteśmy pogrążeni i kiedy – przerzuceni przez Ducha Świętego – znajdziemy się na drugim brzegu.
 
Jaką historię piszą dzisiaj młode kobiety
Masowość, styl i siła protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego pokazała zanik dwóch wielkich mitów: miłości młodych do Jana Pawła II i Matki Polki, która ocala rodzinę, naród i cywilizację. O jakiej więc przyszłości marzą młode kobiety?
 
Młodych się nie pyta, do nich się mówi
Jeśli wiara będzie dla młodych niezrozumiałym ciężarem, a Kościół złym policjantem, to będą z niego odchodzić i tego nie zmienimy. Nie zatęsknią za wspólnotą, która szczerze nie zatęskni za nimi.
 
Nad biskupem sąd ma papież
Jeśli mam do wyboru: wierzyć reportażowi w TVN czy raportowi, za którym stoi Franciszek, to wierzę papieżowi – rozmowa z abp. Grzegorzem Rysiem.
 
Wyzysk na kółkach
Dostawcy jedzenia online wykorzystują pandemię do wyzyskiwania restauratorów. Platformy dowozu jedzenia zdobyły sobie niezwykle silną pozycję w pandemicznej rzeczywistości. A współpracujący z nimi restauratorzy nie zdawali sobie sprawy, że sami kręcą na siebie bicz.
 
Rezolucja za aborcją
Po debacie w Parlamencie Europejskim, gdzie część europosłów przemawiała w koszulkach z napisem „Strajk Kobiet”, dużą większością głosów przyjęto rezolucję potępiającą orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 22 października. Jej sygnatariusze chcą, by aborcja była prawem człowieka.
 
Seks, kłamstwa i karty do głosowania
Mołdawianie potwierdzili swoją orientację na Zachód. Nowo wybrana prezydent od lat konsekwentnie optuje za przynależnością kraju do UE oraz NATO. Frakcja prorosyjska, zawsze silna w tym kraju, od dawna jeszcze nie była w takim odwrocie.
 
Gdy umierają bogowie
Całe życie mijał rywali, momentami wręcz ośmieszał. Zdobył mistrzostwo świata, puchary krajowe i kontynentalne. Diego Maradona był jednym z największych, jeśli nie największym, w historii futbolu. Przegrał ze sławą i uzależnieniami.
 
Sztuka docierania do faktów
Mamy coraz mniejszą wiedzę ogólną, jesteśmy otoczeni coraz większą ilością informacji i nie znamy narzędzi, żeby sobie z tym poradzić. Rozmowa z dr. Tomaszem Rożkiem o społecznej omnipotencji, mitach, które próbują uchodzić za prawdę, i rozłamach wiary z nauką.
 
Dotrzeć do znikających
Aż troje na dziesięciu Polaków po 80. roku życia doświadcza poczucia samotności i izolacji w społeczeństwie. Pandemia to zaostrzyła. Jednak wolontariusze Stowarzyszenia mali bracia Ubogich próbują temu zaradzić. Mówią, że najważniejsza jest uważność.
 

Do otwarcia zakupionych plików niezbędny jest program lub aplikacja do czytania e-booków. W trakcie transakcji plik zostanie zabezpieczony indywidualnym znakiem wodnym i wysłany na adres poczty elektronicznej podany podczas składania zamówienia.

INNE WYDANIA
CENA

6,00 zł

Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

E-book
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
 • KONTAKT Z NAMI

  tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

  tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

  tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
  Plac Wolności 1

  tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

  e-mail sklep@swietywojciech.pl

  Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję