WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 49/2021 wydanie w formie PDF

Rok wydania:
2021
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Przewodnik Katolicki” 49/5.12.2021
 
Adwent. Cud spotkania
Prawdziwy chrześcijan nawet wówczas, gdyby ani słowem nigdy nie głosił, będzie przez świat jako chrześcijanin rozpoznany. Chrześcijanin karmiący się Jezusem nieustannie wychodzi na spotkanie z drugim człowiekiem. I to właśnie w spotkaniu słowo obietnicy jedności staje się Ciałem: Chrystus staje wśród nas
 
Sztuką jest, żebyśmy przynajmniej umieli się wysłuchać
Gorące, dyskutowane tematy dotykają bardzo ważnych wartości. Emocje rosną, a otwartość na argumenty strony przeciwnej maleje. Jak sprawić, by debata publiczna była bardziej merytoryczna? Rzomowa z Janem Piosikiem, trenerem wystąpień publicznych.
 
Kościół, polityka, migranci
Jest polityka – i jest nauczanie Kościoła. Te dwie rzeczywistości zwykle sobie nie zaprzeczają, a często wręcz się wspomagają, zwłaszcza tam, gdzie chodzi o dobro człowieka. Ale zdarza się, że słuszne politycznie cele z punktu widzenia Kościoła stają się moralnie niewystarczające. Jezus od swoich uczniów oczekuje więcej.
 
Przepis na biskupa
Zastanawiająco często i obszernie papież Franciszek wypowiada się o biskupach. Nie tylko wskazuje, jacy powinni być, ale publicznie krytykuje niektóre ich postawy i zachowania. Robi to nie bez powodu.
 
Grzech, który łamie przymierze
Grzech śmiertelny to odłączenie od Boga, od źródła miłości. Zerwanie przymierza, ale z naszej strony. Jan Paweł II przypomina, że grzech śmiertelny musi być popełniony w ważnej sprawie, z pełną świadomością i całkowitą zgodą. Wbrew pozorom spełnienie tych warunków wcale nie jest takie łatwe.
 
Ile my właściwie zarabiamy
Pod względem zarobków ostatnie lata można uznać za całkiem udane. Płace wyraźnie wzrosły, nierówności nieco spadły, a inflacja pochłonęła mniejszą część podwyżek. Zmniejszyły się też nierówności dochodowe między płciami.
 
Poszukiwanie nowych rozwiązań
Nieudany zamach terrorystyczny, do którego doszło w okolicach katedry w Liverpoolu, nakazuje zachowanie czujności wobec pozornych nawróceń na katolicyzm.
 
Najgorszy Negatywny Wizerunek – co mówi o tobie w związku?
Pary często nie kłócą się ze sobą, ale ze swoimi… duchami, czyli najgorszymi wersjami siebie, których obrazy podtrzymują w głowach. Wpadają wtedy w błędne koło wyrzutów i oskarżeń. Jak z niego wyjść?
 
Przyszłość to dziś
Stanisław Lem, tworząc niesamowite wizje przyszłości, analizował kondycję współczesnego człowieka i odpowiadał na jego lęki. Choć od czasów Lema rzeczywistość diametralnie się zmieniła, jego koncepcje zaskakują.
 
Święty od prezentów
Do św. Mikołaja – odpowiedziałem, zapytany, dokąd jadę. – Do Laponii? – zdziwił się mój rozmówca. A jednak nie na północ, a na południe trzeba się wybrać, by spotkać prawdziwego św. Mikołaja.
 

INNE WYDANIA
CENA

6,00 zł

Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Obrazki srebrne i ikony Wszystkie
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
KONTAKT Z NAMI

tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
Plac Wolności 1

tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

e-mail sklep@swietywojciech.pl

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję