WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 51/2020 + dodatek "Rodzina"wydanie w formie PDF

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
E-BOOK
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Szukając podziwu, tracimy moc
Od narodzenia nieprzyjęty, „bezsilny”, wkrótce prześladowany. Dokona rzeczy wielkich, ale objawi się, jak ktoś niemający znaczenia. Czy bez ludzkiego prestiżu chrześcijaństwo rzeczywiście skazane jest na porażkę?

Józef Bożego Narodzenia
Wydawać się mogło, że o św. Józefie – pozostającym w cieniu bohaterze Bożego Narodzenia – nie da się powiedzieć już nic nowego. Papieżowi Franciszkowi to się jednak udało. Józef z listu apostolskiego Patris corde zachwyca swoją aktualnością.

Na ratunek choince
Nie ma chyba drugich świąt, z którymi kojarzy się tak wiele tradycji, zwyczajów i symboli, jak z Bożym Narodzeniem. Nie wszędzie jednak są ostatnio mile widziane. Czy warto toczyć boje w ich obronie?

Ks. Julio z Narkolandii
Prześladowany przez mafie, szantażowany przez gangi i handlarzy narkotyków, wciąż pojawia wśród ubogich na przedmieściach São Paulo. – Ja nie pracuję z bezdomnymi. Ja z nimi mieszkam – mówi ks. Julio Lancellotti, który nie zwolnił tempa nawet podczas pandemii. 

Stary świat umiera, a nowy rodzi się w bólach
Jesteśmy świadkami zmian. Kryzys to punkt przełomu, to sytuacja gdy stare umiera, w agonalnych drgawkach, a nowe rodzi się w bólach. To jest właśnie taki moment – rozmowa z Jaremą Piekutowskim, socjologiem i publicystą.

Ratujmy mit „Solidarności”
Już czas, abyśmy uwolnili mit „Solidarności” od ciężaru animozji legend tamtej epoki, które kurczowo trwają przy dawnych konfliktach. Te wojenki mogą zniszczyć to, co w solidarnościowym dziedzictwie naprawdę cenne.

Moc bezsilnej obecności
Bezdomny jest przyzwyczajony, że jeżeli coś dostaje, jest to zapakowane w woreczek foliowy, musi odejść i zjeść w ukryciu. Gdy organizujemy wieczerzę wigilijną w domu naszego biskupa, wypożyczam zastawę z najlepszego hotelu – rozmowa z s. Aldoną Skrzypiec, jałmużnikiem biskupa opolskiego, laureatką nagrody ,,Żar Serca”.

Stopnie radości
Tym, co najbardziej odróżnia ludzi zdrowych emocjonalnie od przytłoczonych kryzysami, jest zdolność do cieszenia się. Radość dodaje sił do przezwyciężania problemów, tylko musimy sobie na nią przyzwolić, a czasem wręcz aktywnie jej poszukiwać.


Dodatek do PK 51 - magazyn RODZINA „Kochaj… jak siebie samego”

Kto nie kocha siebie, często rani innych
Jezus potwierdza nierozerwalną relację między miłością samego siebie a miłością bliźniego. 
Negacja lub brak akceptacji siebie nie ma nic wspólnego z Ewangelią. A często staje się powodem cierpienia innych.

Aby spotkać Boga, musisz spotkać siebie
Dobre skupienie się na sobie możemy poznać po tym, że w efekcie wychodzimy do innych, potrafimy budować lepsze relacje, więcej dać z siebie w życiu, jesteśmy bardziej skuteczni w dobrym działaniu. Rozmowa z o. Piotrem Wardawym OFM Cap.


Nie traktujmy siebie jak śmietnik
Jedzenie jest ważną częścią naszego życia. Nie jest to dodatek ani rzecz przymusowa – to, co zjemy, naprawdę będzie miało bezpośredni wpływ na to, jak się czujemy. Rozmowa z Joanną Rumińską, psychodietetyczką.

Siedzenie skraca życie
Uczeni z National Cancer Institute dowiedli, że aktywność fizyczna rozpoczęta nawet po szóstej dekadzie życia przynosi ogromne korzyści zdrowotne i jest równie skuteczna jak ta podjęta w młodości. Musi być jednak regularna. Rozmowa z dr Alicją Kostencką o znaczeniu aktywności fizycznej.

Zaplątani młodzi, zagubieni starsi
Nadużywanie telefonu, uzależnienie się od serwowanej nam przez social media dopaminy, mózgi nie nadążające z przetwarzaniem nadmiaru bodźców – to nie jest margines otaczającej nas rzeczywistości, ale codzienność większości czytelników tego tekstu. W najgorszej sytuacji są najmłodsi.

Zobaczyć własną duszę. Wyjątkowe lustro
Słowo Boga ma moc oczyszczać nas nie tylko z fałszywych obrazów dotyczących Boga, ale również z nieprawdziwych wyobrażeń o nas samych. Nasz obraz siebie powinien być zawsze „właściwy”, czyli pozytywny. Ale dlaczego „właściwy” ma oznaczać: pozytywny?

Do otwarcia zakupionych plików niezbędny jest program lub aplikacja do czytania e-booków. W trakcie transakcji plik zostanie zabezpieczony indywidualnym znakiem wodnym i wysłany na adres poczty elektronicznej podany podczas składania zamówienia.

Nowe Towar dostępny 9,00
CENA DETALICZNA10,00 zł
NASZA
CENA
9,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

E-book
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
 • KONTAKT Z NAMI

  tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

  tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

  tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
  Plac Wolności 1

  tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

  e-mail sklep@swietywojciech.pl

  Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję