WYSYŁKA

dostawa

JUŻ OD

Przewodnik Katolicki nr 52/2020 wydanie w formacie PDF

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj:
PRASA
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
Pokój zamieszkał wśród nas
Rozpoczynając w jakimś miejscu wieczystą adorację, proszę ludzi, aby ich modlitwa była wstawiennictwem za osoby zagubione, samotne, zamierzające targnąć się na własne życie, ludzi, którzy sobie z jakiegokolwiek powodu nie radzą. Rozmowa z ks. Justo Antonio Lo Feudo o wieczystej adoracji prowadzonej przez świeckich.
 
Odkryć Betlejem
Boże Narodzenie spędzają raz w Polsce, a raz w Betlejem. – Doświadczanie świąt w innych realiach, które nie spełniają naszych „warunków” sprawia, że zaczynamy autentycznie szukać ich pierwotnego sensu – mówi Sylwia Hazboun.
 
Ziemia Święta bez pielgrzymów
Z powodu trwającej pandemii koronawirusa nie wolno pielgrzymować do Ziemi Świętej. Jaki ma to wpływ na lokalnych chrześcijan?
 
Ignorowanie zawinione. Chrześcijaństwo a kultura współczesna
Kościół przez wieki wypracowywał własne metodologie dialogu z różnymi kulturami: antyczną, barbarzyńską czy też z kulturami tubylczymi. Dziś potrzebny jest dialog z kulturą współczesną, z kontrkulturą, popkulturą, a może nawet i antykulturą.
 
Ojciec Badeni przypomina o paruzji
Gdybyśmy mieli wiarę w paruzję, żylibyśmy całkiem inaczej. Żylibyśmy pewnością dobra, zwycięstwem dobra nad złem, mimo wszystkich okropności życia ludzkiego – mówi o. Joachim Badeni w ostatnim wywiadzie, jakiego udzielił w swoim życiu.
 
Końcowe odliczanie
Prawie 900 tys. Polaków zamieszkujących Anglię, Szkocję, Walię i Irlandię Północną przywita rok 2021 w nowej rzeczywistości. Obudzą się w państwie, które w finalnym akcie kilkuletniego spektaklu, zerwało ostatnią nić łączącą je z Unią Europejską.
 
Poważni naukowcy i gazetowi ateiści
Wiara i wiedza – choć odrębne, zawsze były w znacznym stopniu złączone. Ich odrębność i wzajemna niepodległość, ale także ich współdziałanie, napięcia i pozorne konflikty, stanowiły subtelną grę, która zawsze okazywała się pożyteczna i twórcza.
 
Nie wszystko poszło jak z płatka
Jak niestereotypowo toczyły się zdarzenia Powstania Wielkopolskiego daleko od Poznania, od otoczonych legendą faktów: demonstracji pod Bazarem, śmierci Franciszka Ratajczaka, zdobycia Cytadeli, fortu Grolmanna i Ławicy.
 
Samodzielność i przestrzeń wzajemności
 „Córeczko, pamiętaj, najważniejsze w życiu to od nikogo nie zależeć” – w te słowa matki często ubierają swe życiowe mądrości. Tymczasem osiągnięcie tego celu jest początkiem poważnych życiowych problemów, gdyż wprowadza w stan osamotnienia, a nawet izolacji.
 
Złość – twoja dobra przyjaciółka
Czy masz prawo być głodny? Pewnie nie przyszłoby ci do głowy takie pytanie. A czy masz prawo do złości? To pytanie zadajemy sobie o wiele za często. Złość to taka sama emocja jak każda inna. Masz prawo się złościć. Często jednak wyrażając złość, wpadamy w jedną z dwóch pułapek: stajemy się wredni albo zbyt mili.
 
Mądrość Muminków
Muminki są niby dla dzieci, ale tak naprawdę dla dorosłych. Tove Jansson stworzyła świat uniwersalny, przyjazny dla każdego – cały kosmos zdarzeń, wyborów, emocji i archetypicznych postaw. Prostym językiem odpowiada na pytania najważniejsze.
 
 
Nowe Towar dostępny 5,00
CENA DETALICZNA6,00 zł
NASZA
CENA
5,00

DOSTĘPNOŚĆ:

Wysoka

Wysyłka w 1 dzień

Dostawa już od 9,99 zł
Recenzje czytelników
Średnia ocen: Brak ocen
5 gwiazdek
4 gwiazdki
3 gwiazdki
2 gwiazdki
1 gwiazdka

Dodaj swoją recenzję

Mam konto

Nie mam konta

 

Skorzystaj z konta

Zaloguj się
Recenzje czytelników
 • KONTAKT Z NAMI

  tel. 61 659 37 55 - Zamówienia - sklep internetowy

  tel. 61 659 37 79 - Pakiety startowe

  tel. 61 852 48 35 - Księgarnia Świętego Wojciecha
  Plac Wolności 1

  tel. 61 659 37 10 - Wydawnictwo

  e-mail sklep@swietywojciech.pl

  Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. akceptuję